דג-אבו נפחא 8-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיTetraodon biocellatus
שם עבריאבו נפחא 8
שם לועזיFigure Eight Puffer
מיקום גיאוגרפיאסיה, מלזיה ואינדונזיה
כלליהאבו נפחא 8 נמצא בטבע באיזורי המים המתוקים.למרות זאת מומלץ כשמוחזק בשבי להמליח קלות את המים. דג זה צבעו נוטה לחום בצידי הגוף ויש לו כתמים כהים שמתבהרים בקצוות לגוון צהוב-ירוק.שניים מהכתמים האלו נמצאים קרובים אחד לשני על הגב לכיוון סנפיר הזנב ויוצרים מעין צורה של הספרה 8 שממנו הדג קיבל את שמו הנפוץ.
דג זה הינו טריטוריאלי ונוטה לאכול סנפירים של דגים אחרים.
אבו נפחא 8
תנאי האקווריוםעבור דג בודד מומלץ אק' בנפח של 60 ליטר לפחות עם פילטרציה חזקה. יש אומרים שאבו נפחא 8 אינו צריך מים מליחים כמו שאר המשפחה אך לשמירה על בריאותו רצוי להמליח מעט את המים למשקל סגולי של 1.005-1.008
הבחנה בין המיניםאין הבדל נראה לעין בין המינים, מונומורפים
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונההאבו נפחא 8 הינו אוכל בשר. ניתן להאכילו בשרימפסים, שבלולים,תולעי דם,זחלי יתושים.
מומלץ להאכילם בשבלולים בעלי קונכיה לפחות פעם בשבועיים על מנת לווסת את גדילת השיניים שלהם.
שותפים לאקווריוםהאבו נפחות ידועים כאכלני סנפירים ולכן עדיף לשכנם עם בני מינם.רצוי לא להכניס מספר גדול של פריטים ושלא יראו הרבה אחד לשני.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהמעט תיעודיים על רבייה באקווריום, רוב ההצלחות ברבייה באק' היו אקראיות.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH5 עד 15
קושי גידולקל
כותבarik
כמות צפיות17132
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
אבו נפחא 8
אבו נפחא 8