דג-אדום צבת-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCherax quadricarinatus
שם עבריאדום צבת
שם לועזיnorth Queensland yabby/redclaw
מיקום גיאוגרפיאוסטרליה - קווינסלנד
כלליאדום הצבת הוא בין הסרטנים הגדולים מקורו באוסטרליה אך הוא חדר גם ליבשות אחרות ניתן למצוא אותו בנהרות בעלי זרימה איטית ומים חמימים וכן בביצות משקלו יכול להגיע ל 600 גר' מכיוון שלסרטני מים מתוקים יש יכולת מדהימה לחדש את שריונם מהר, ניצלו זאת חוקרים בארץ כדי לפתח תרופה למחלות הקשורות לבריחת סידן. אדום צבת הוא סרטן אגרסיבי וככזה אין לשכנו עם דגים כלל ואם כבר אז עם דגים גדולים וחזקים. אדום צבת משיל את שריונו בכדי לגדול מרגע שזיהיתם השלה יש לבודד את הסרטן ולהשאיר לו את הנשל לאחר ההשלה כדי שיוכל לאוכלו ולהתחזק. לאחר כשבוע ניתן להחזירו.
תנאי האקווריוםנפח מיכל: החל מ60 ל'.
חובה לשים מכסה לאקווריום שכן סרטן זה יכול לברוח מהחרך הקטן ביותר ויש לשים דגש רב על כך. במידה ומצאת אותו משוטט מחוץ למיכל, אין להחזירו ישירות למים, כי אם להניחו בקופסה עם מי האק' המגיעים עד חציו, ולהוסיף בהדרגה כל כמה דקות מים עד אשר כוסה הסרטן והוא יכול לנוע במים. לאחר מכן ניתן להחזירו.
יש לשים לו באקווריום דקורצית סלעים וכדים. אין לשכן עימו צמחים שכן הוא יגזום אותם.
הבחנה בין המיניםלזכר יש זוג גונופונדיומים לפני זוג הרגליים האחרויות ואילו אצל הנקבה הם נמצאים לפני זוג הרגליים הרבעיות או השלישיות. הנקבה שעירה פחות וקורה מצב שנדמה כי הפרט הוא דו מיני אך מחשיבים אותו כזכר.
גודל פוטנציאלי25 ס"מ
תזונהאוכל כל, מעדיף אוכל צימחי. יש לתת לו טבליות שוקעות צימחיות.מידי פעם יש להאכיל גם במזון בשרי במיוחד בזמן רביה
שותפים לאקווריוםברמת העיקרון אין לשכן עימו כל דג מחשש לטריפה ואולם ניתן לשכן עימו דגים גדולים שהוא אינו מהווה סכנה להם. אן לשכן עימו זכרים נוספים, ואם שיכנתם נקבות יש לשים לב למלחמות הפורצות בינהם.ניתן לשכן איתו גם דגים ששוחים רק בחלקו העליון של האק' כגון גרזנונים

מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהבכדי ליצור רבייה יש להכניס זכר ונקבה, לעמעם את התאורה ליצור זרמים עדינים לקרר מעט את הטמפ'. הזכר יחזר אחרי הנקבה בתוקפנות,יהפוך אותה על גבה ישחרר שק רירי שלתוכו תטיל הנקבה את הביצים ותעביר אותם לבטנה שם הם יתפסו בריסים ובסיום ההטלה וההפריה יש להוציא הנקבה מחשש לחייה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 14
כותבeuch
כמות צפיות7763
קישור לפרופיל
תמונות נוספות