דג-אוטוסטיגמה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיTriglachromis otostigma
שם עבריאוטוסטיגמה
שם לועזיOtostigma
מיקום גיאוגרפיטנגנייקה, רוב אזורי האגם
כלליזהו דג מענייו מאד. למרות הצבעיו הלא בוהקים במיוחד יש לו הרבה מאד חן גם במראה החיצוני וגם בהתנהגותו המיוחדת.
צבע גופו אפור\חום בהיר נחושתי. לאורך כל גופו יש פסים אלכסוניים כסופים אשר נוצצים בכל צבעי הקשת עם כל תזוזה של הדג. בחלק עליון של הזימים נמצא כתם שחור עגול שמזכיר אוזן של לטאה, על שם כך נקרא שמו "otostigma" - "אוזן מדומה".
בטבע הדג נמצא ברוב אזורי האגם לרוב במים רדודים במקומות עם קרקעית חולית, במיוחד בשפך הנהרות. כל זוג בונה לו מערה ארוכה מאד בקוטר 5 - 10 ס"ם בה הם מטילים ושומרים על הצאצאים. הפה של הדג גדול מאד ושק הגרון מתנפח למימדים גדולים, כך שהדג מסוגל להעביר בבת אחת כמות גדולה מאד של חול. בקצוות של סנפירי החזה יש להם איברי חוש מיוחדים, בעזרתם הם מוצאים את המזון בקלות בחושך ובמים עכורים. כשהם מוצאים משהו מעניין בחול הם שוחים ברוורס ולוקחים את זה.
אוטוסטיגמה
תנאי האקווריוםהמיכל החל מ-200 ליטר עם שכבה עבה של מצע חולי, שכן הדג מאד אוהב לחפור. צריך להיזהר שלא יהיו אבנים קטנות, כי הדג יחד עם מזונו בולע כמויות גדולות של חול, לכן אבנים קטנות עלולות לסתום לו את המעיים.
הבחנה בין המיניםאין הבדל הנראה לעין. אפילו פפילות גנטליות של הזכר והנקבה נראות זהות. גם בהתנהגות לא נראה הבדל - כל שני דגים יתנהגו כאילו הם זוג - אפילו שהם מאותו מין.
גודל פוטנציאלי12 ס"מ
תזונהבטבע הדג נזון מכל מה שמוצא בחול - אצות, זואופלנקטון וכו'.
בשבי הוא אוכל כל. רצוי שהתפריט יהיה מגוון.
שותפים לאקווריום מאד נוחים הן כלפי דגים אחרים והן כלפי עצמם. ועם זאת לעת הצורך הם מסוגלים להגן על עצמם גם מפני דגים הרבה יותר גדולים מהם.
לכן הם יתאימו כמעט לכל אקווריום טנגנייקה.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהדוגרי פה דו-הוריים. הזכר והנקבה מעבירים את הביצים\לרוות אחד אל השני כל כמה שעות.
ההטלה מונה כ-100 ביצים, שזה הרבה מאד ביחס לדוגרי פה אחרים. ההטלה מתבצעת במערה, שם הדגיגים נשארים עד שמגיעים לגודל כ-4 ס"ם.
המערה כאמור גדולה מאד, וזאת הבעיה - כמעט ובילתי אפשרי ליצור תנאיים כאלה באקווריום ביתי.
לכן הרביה בשבי נדירה ביותר.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים רחוקות
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 23
קושי גידולבינוני
כותבשלדג
כמות צפיות5218
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
אוטוסטיגמה
אוטוסטיגמה
אוטוסטיגמה
אוטוסטיגמה