דג-אוטריקולריה גרמניפוליה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיUtricularia sp. graminifolia
שם עבריאוטריקולריה גרמניפוליה
שם לועזיUtricularia graminifolia
מיקום גיאוגרפידרום סין, לאוס, ויאטנם, הודו וסרי לנקה
כלליצמח זה שייך למשפחת הצמחים הטורפים, מקורו באסיה, בטבע הצמח נמצע באדמה לחה, כמו כן במקווי מים רדודים כגון נחלים וביצות, הצמח גדל בדר"כ בצל ונדיר לראות אותו בשמש מלאה. הצמח מוציא פרחים בצבע סגול וע"י כך הוא משיג את טרפו. הצמח התגלה רק בשנת 2005 וכבר הפך לצמח דשא מאוד פופולרי בתחביב, הצמח יוצר משטח דשא מרהיב וניתן לשילוב בכל האקווריום הייטק.
הצמח חייב מים רכים(KH נמוך מ-4) ולפי עדויות מחזיק טוב ב-GH בין 4 ל-8, כמו כן הצמח משגשג בטמפרטורה בין 18 ל-25.

צמח זה יכול להיות בעייתי במידה והוא מגיע לאקווריום מגידול הידרופוני עקב קושי הסתגלות העלים נהיים שקופים ומתפוררים, לפעמים צומחים עלים חדשים ולפעמים לא,
במקרה כזה מומלץ לבצע החלפות מים יומיות של 10%, כמו כן ישנה טענה אשר הצמח גדל באקווריום יותר טוב בצל מאשר באור מלא, אמנם הצמח גדל בצל
בסביבתו הטבעית אולם לרוב הצמח יוצר משטח דשא יפה באור מלא.

הצמח לא מתאים לחובב המתחיל מכיוון שהוא דורש משטר דישון של מיקרו, מאקרו, ברזל , CO2 ותאורה חזקה הכי חשוב אקווריום מאוזן, הצמח תופס תאוצה לאחר חודש
ותוך 3-4 חודשים יכול לכסות את האקווריום וליצור שטיח דשא צפוף, באופן כללי בהינתן התנאים הנכונים ושמירה על ערכים הצמח יגדל מהר מאוד וישגשג.
כמו בכל צמחי הדשא הצפופים במידה ואיו מצע שתילה טוב ואוורירי, או מצע DIY אשר לא בנוי כמו שצריך הדבר יגרום להתפרצות ציאנו באקווריום ואצות אחרות.
צמח זה מאוד רגיש לתנאי מים טובים ותופס אצות מהר מאוד, כמו כן מומלץ פילטר טוב אשר ייתן זרימה באקווריום (אל תשכחו שמדובר על זרימות של אקווריום צמחייה!!)
כמו כן הצמח לא מתאים לגידול עם אוכלי אצות קלאסיים כגון מולים,אוכל אצות סיאמי וגרה רופה מכיוון שהם נוטים לנשנש אותו. אין חשש מאופיוי הטורף של הצמח שכן הוא לוכד חרקים רק באמצעות הפרחים שלו.
צמח זה מזכיר בגדילה שלו את האלואכיריס וכמוהו גם צמח זה משיג מראה מחטני, אולם הוא הרבה יותר נמוך ממנו.
תנאי האקווריוםמצע שילה מדושן הוא בגדר חובה. בנוסף הצמח חייב מים רכים(KH נמוך מ-4) ולפי עדויות מחזיק טוב ב-GH בין 4 ל-8, כמו כן הצמח משגשג בטמפרטורה בין 18 ל-25.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר ביותר וניתן להשיג בחו"ל או אצל מס' חובבים מועט מאוד
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 8
קושי גידולבינוני
ממדי הצמחבמצב טבוע, גובה עד כ-3 ס"מ, מתפרש לצדדים.
דישון ו-Co2הצמח מעדיף רמות דשן טובות במים. הוספת CO2 מומלצת ביותר על מנת שיתפתח בצורה טובה
כמות תאורה0.7 עד 1
מיקום הצמחבחזית
קצב גדילהמהיר
כותבevox
כמות צפיות5742
קישור לפרופיל
תמונות נוספות