דג-אורטוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMelanochromis auratus
שם עבריאורטוס
שם לועזיAuratus
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, לרוב ליד השונית ג'אלו ריף.
כלליהאורטוס הוא מבין המבונות האגרסיביות וגם בין הפופולריות ביותר שיש. מדובר במבונה נפוצה, מבין הציקלידים הראשונים שיובאו החוצה מהאגם.
ישנו הבדל צבעים בין הזכרים, ולעיתים ניתן לצפות בנקבות מחזיקות שמשנות את צבען לצבע של זכרים כדי להפחית את מספר התקיפות.
(בתמונות למטה ניתן לצפות בתאומים סיאמיים, תופעה נדירה אצל ציקלדים)
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 250-300 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםאבחנה קלה. הזכרים כחולים-שחורים בעוד הנקבות צהובות. יש לשים לב שכל הפריטים נולדים בצבע צהוב, והזכרים לאט לאט משנים את צבעם לכחול.
גודל פוטנציאלי13 ס"מ
תזונהאוכל כל, יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםמבונות אגרסיביות אחרות.
מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי מאוד
רבייהדוגר ר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 250 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות9427
קישור לפרופיל
תמונות נוספות