דג-איגריה דנסה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיEgeria densa
שם עבריאיגריה דנסה
מיקום גיאוגרפיקוסמופוליטי, מצוי באיזורים רבים
כלליצמח נהדר בשביל אקווריומיסטים מתחילים, הגדילה המהירה שלו ועימה צריכה מרובה של חומרי הזנה עוזרת להביא לייצוב האקווריום עוד מההתחלה. יעיל גם למניעת אצות שכן הוא צורך כמויות גדולות של נוטריינטים מהמים.
צמח גבעול בגוון ירוק עד ירוק כהה, כ-4-5 עלים המסודרים בטורים. לעיתים נוצרות התפצלויות בגבעולים ושורשי מים הם תופעה שכיחה יחסית. כצמח מים האלודיאה אינו תובעני כלל וכלל ומסתדר גם בתאורה נמוכה ובתנאים ירודים אך צבעו עלול להיהפך לדהוי יותר וגדילה לדלילה יותר ולכן עדיף שבאקווריום תהיה תאורה טובה ותנאי מים סבירים.

צמח זה ידוע גם בעובדה שהוא משחרר מתאי הצמח שלו חומרים בעלי תכונות אנטיביוטיות שמגבילים התפתחות של בקטריות מזיקות שונות ובפרט אצה כחולה ירוקה שהיא סוג של בקטריה המתפתחת בדרך כלל בתנאי מים ירודים.

מיקום הצמח:
את הצמח מומלץ למקם האחורי של האקווריום גדל בצורה סבוכה ביותר וניתן להשתמש בו כצמח רקע לשם הסתרה של ציוד או אזורים שונים בגב האקווריום.
ככל צמח גבעול מומלץ לגזום אותו ולשתול את הגבעולי שנחתכו מחדש בקבוצות.

תנאי האקווריוםמים רכים עד קשים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותהצמח פופולארי מאוד ודי נפוץ בחנויות ברוב עונות השנה.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל מאוד
ממדי הצמחגובה- 40-100 סנטימטרים.
רוחב- 3-5 סנטימטרים בממוצע.
דישון ו-Co2אין לצמח דרישות מיוחדות וגדל נהדר גם ללא CO2 וברמות דשן נמוכות יחסית. כמובן שבהינתן אלו הוא ישגשג.
כמות תאורהנמוכה עד גבוהה מאוד
מיקום הצמחמאחור
קצב גדילהקצב גדילה מהיר מאוד כ-5-10 ס"מ בשבוע.
משפחהHydrocharitaceae
כותבגיא אלון
כמות צפיות6803
קישור לפרופיל
תמונות נוספות