דג-אלקטריק בלו-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיSciaenochromis fryeri
שם עבריאלקטריק בלו
שם לועזיElectric Blue
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, ישנן כמה וואריאציות ברחבי האגם.
כלליאחד המינים היותר מעניינים של סיינוכרומיס הינו הסיינוכרומיס פריירי (Sciaenochromis fryeri). ציקליד טורף שזכה לפופולריות עצומה בתחביב גידול דגי הנוי וידוע בכינוי - אלקטריק בלו. הדג הזה שנהגו לבלבל אותו עם סיינוכורמיס אהלי (Sciaenochromis ahli) בכמעט בכל ספרות דגי הנוי. דג זה תואר בתור אחד שנפוץ רק באי מבנג'י אבל לדג זה יש דיסטריביוציה (תפוצה) בכל רחבי האגם, בעל הרבה מאוד וואריאציות גיאוגרפיות שונות. הפריט הכי גדול שנפתס בטבע עבר את ה20 ס"מ (בשבי מגיע ליותר) ונתפס באי ליקומה. אגב, גם היום, האי ליקומה הינו המקום הכי פופולרי לייצא ממנו אלקטריק בלו לחו"ל, מכיוון שהפריטים מאי זה הם לרוב הכי יפים. למרות שהפריטים הראשונים שיוצאו מהאגם היו מהאי מלרי, לייד קייפ מקליר. בטבע פריטים מהחופים האלו לא עוברים את ה12-14 ס"מ. הפריירי (fryeri) ניזון לרוב מדגיגי אוטקה (Utaka) ולפעמים קצת מבונה. באקווריום נהוג לראות זכרים כל השנה עם צבעי רבייה (כחול חזק), למרות שבאגם מאוד נדיר לראות זכרים עם צבעי רבייה לאורך כל השנה. בנוסף לכך בטבע טריטוריאליות מצד הפריירי נצפתה מעט מאוד פעמים. חוקרים מעריכים שמדובר במין עתיק יומין, לא רק בגלל הדיסטריביוציה של הדג בכל רחבי האגם אלא גם בגלל שיטת הרבייה ה"מיושנת" של הדג. הדג בניגוד לרוב ציקלידי מלאווי מפרה את הביצים מחוץ לפה הנקבה, בעוד אצל שאר המינים ההפריה מתבצעת בתוך פי הנקבה לפי שיטת ביצי הדמה. ההטלות לרוב מתבצעות מתחת לסלעים גדולים. הדג הזה נקרא לרוב בחנויות בארץ תחת השם אהלי, למרות שאין לבלבל בין האלקטריק בלו לבין האהלי. אלקטריק בלו
תנאי האקווריוםאקווריום של 250 ליטרים ומעלה עם מספר סלעים.
הבחנה בין המיניםקלה, זכרים צבעוניים ונקבות כסופות. יש לשים לב שרק סביב גיל ש כ10 חודשים הזכרים יתחילו להראות צבעים.
גודל פוטנציאלי16 ס"מ
תזונהמדובר בדג פיסקיוור (טורף) ולכן יש לספק תזונה בשרית
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים בינוניים אחרים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 250 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 14 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות10568
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
אלקטריק בלו
ציקליד אלקטריק בלו