דג-אנוביה ננה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיAnubias barterii var.nana
שם עבריאנוביה ננה
מיקום גיאוגרפיקמרון, אפריקה
כלליצמח קטן ואטרקטיבי בגוון ירוק כהה עד ירוק בהיר.
צמח לא תובעני ועמיד היכול להתפתח יפה גם בתנאי תאורה נמוכים וללא דישון ניכר ו-CO2 , עובדה זו הופכת אותו לפופלארי בקרב מגדלים רבים. נוסף לדרישותיו הנמוכות אופי העלים הקשיח מעניק לו עמידות כנגד דגים אוכלי צמחים כגון ציקלידים.

צמח זה שייך למשפחה של צמחי שורש המעגנים את עצמם על אובייקטים גם עובדה זו הופכת אותו לפופולארי בקרב מגדלים, מאוד מומלץ לקשור אותו באמצעות חוט ניילון או חוט תפירה לעצים או סלעים ולמקם באקווריום.
הצמח גדל על האובייקט באמצעות התארכות של בסיסו והשרשה, ניתן להפריד בסיס צמח בעל שורשים ובכך ליצור צמחים אינדיבידואלים חדשים.

מיקום הצמח:
את הצמח מומלץ למקם בחלקו האמצעי של האקווריום או האחורי. מאחר וצמח זה הינו צמח שורש הנוטה לעגן את עצמו על אובייקטים מומלץ לחברו לעץ או סלע ולהניחו לפי הטעם.
כמו כל זני האנוביה, מומלץ למקם אותו בקרבת צמחים גבוהים יותר על מנת שיצלו עליו חלקית. מאחר וצמח זה בעל חילוף חומרים איטי יחסית כשהוא חשוף לתאורה חזקה אצות עלולות להתפתח עליו.
תנאי האקווריוםמים רכים עד קשים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותהצמח פופולארי מאוד ודי נפוץ בחנויות ברוב עונות השנה.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקל מאוד
ממדי הצמחגובה- 5-15 סנטימטרים.
רוחב- 8 סנטימטרים בממוצע.
דישון ו-Co2אין לצמח דרישות מיוחדות אך לעיתים הוא מגיב לא טוב למחסור של ברזל ואשלגן. הבעיה מתאפיינת בכתמים צהובים על העלה ואף חורים וקרעים.
כמות תאורהנמוכה עד בינונית
מיקום הצמחבאמצע
קצב גדילהקצב גדילה איטי ביותר, כמה עלים בודדים בחודש.
משפחהAraceae
כותבגיא אלון
כמות צפיות5802
קישור לפרופיל
תמונות נוספות