דג-אפיסטוגרמה קאקאדו-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיApistogramma cacatuoides
שם עבריאפיסטוגרמה קאקאדו
שם לועזיApistogramma cacatuo
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה-האמזונס
כלליללא ספק האפיסטוגרמה המבוקש ביותר בישראל וככל הנראה המצוי ביותר. זהו מין יפיפיה של האפיסטוגרמה שבו הזכר מציג מופע צבעוני המזכיר להבות אש. למרבה הפליאה האםפיסטוגרמות שייכים למשפחת הציקלידים והם ציקלידים ננסיים. האפיסטוגרמה מסוגלת להסתדר עם רוב הדגים השקטים ויכולה לשמש כשותפה מצויינת לאקווריום טרופי או צמחייה. שרימפסים אלו לא נחתן לשלב עם שרימפסים שכן הם אורבים לקטנים וצדים אותם, במיוחד הנקבות.אפיסטוגרמה קאקאדו
תנאי האקווריוםאקווריום החל מ40 ליטר, מומלץ לתת לכל דג 3-5 ליטר, מומלץ לגדלם באקווריום צמחיה, הם מרגישים בטוחים יותר והצבעים שלהם בולטים אפילו יותר כשהם באקווריומי צמחיה.
יש לדאוג למים רכים עד רכים למחצה וPH נמוך.
הבחנה בין המיניםבקלות. הזכר גדול וציבעוני משמעותית מהנקבה שהינה צהובה עם פס שחור לאורך גופה.
גודל פוטנציאלי7 ס"מ
תזונהאוכל כל יעדיף מזון בשרי עם אחוז מסויים של מזון צמחי.
שותפים לאקווריוםכל הדגים בעלי מזג נוח דוגמת קבוצת הטרופיים. אין לשלבו עם דגים אגרסיביים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייההרבייה לא קלה אך לא בלתי אפשרית.
משכנים באקווריום נפרד שכמובן עבר סייקל, זכר אחד ו3 נקבות. באקווריום זה יש ליצור מסלעה עם מערות עמוקות וצרות או לחלופין לשים כדים ארוכים וצרים בעלי פתח צר ביותר שמספיק לכניסת הדגים. את המסלעות/כדים יש לשים במרחק סביר אחד מהשני ולא פחות מ20 ס"מ. יש לדאוג למים רכים (3-6 KH) וPי שלא עובר את ה-6.4. לאחר אקילום הנקבות, יש להכניס את הזכר בתא רשת שקוף אך עדיין לא לשחררו. בשלב זה יש להאכיל את הנקבות ואותו באוכל חי ולחכות שהנקבות יתפסו מערה/כד, ינקו אותה ויתקרבו לזכר. לאחר שנדמה כי הנקבות "קורואות לזכר למאורתן, יש לשחררו. הנקבה תטיל ביצים אדוות קטנות בדופן המערה והזכר יפרה אותם. בשלב זה בטבע הזכר סיים את תפקידו והוא עובר להגנה על הטריטוריה. אנו משתמשים ב 3 נקבות כי יצירת זוג באפיסטוגרמות אינה קלה ודרושה הסכמה של הזוג. במקרה והתבצעה הטלה אפשר להוציא את הזכר והנקבות שלא הופרו. אם כולם הופרו (הלוואי) יש להוציא את הזכר ולעקוב אחרי הנקבות שלא יריבו בינן. לאחר כ3 ימים יבקעו הדגיגים של האפיסטוגרמה, גודלם קטן ביותר ולמעשה בכמה ימים הראשונים הם כמעט ולא נראים. לאחר כ 3 ימים ניתן להאכילם בארטמייה מובקעות או תולעים זעירות. לאחר כשבוע ניתן להוציא הנקבה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא נדיר במיוחד
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH3 עד 8
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות4775
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
אפיסטוגרמה קאקאדו
אפיסטוגרמה קאקאדו
אפיסטוגרמה קאקאדו
אפיסטוגרמה קאקאדו