דג-אפרה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCynotilapia afra
שם עבריאפרה
שם לועזיAfra
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, קיימות עשרות וואריאציות גיאוגרפיות.
כלליהאפרה הינו דג בעל עשרות וואריאציות גיאוגרפיות, מעשרות חופים ושוניות באגם מלאווי. כנראה הדג עם הכי הרבה וואריאציות גיאוגרפיות באגם מלאווי, עם יותר מ30 וואריאציות גיאוגרפיות. שתי הוואריאציות הכי פופולריות מגיעים מהשונית ג'אלו ריף ומהחוף קובו.
האפרה כמו שאר הסינוטילפיות (Cynotilapia) ניזון מלפנקטון שמרחף במים. דבר מוזר מאוד מכיוון שלאפרות ישנן שיניים אימתניות, שמאפיינות את רוב המבונות בשביל גירוד וליחוך אצות. דבר שהאפרה אינו עושה.
בלטינית סינו משמעו כלב = טילפיית כלב - בגלל פרצופו של הדג.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 200 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםאבחנה קלה. הזכרים כחולים לרוב עם פסים אנכיים והנקבות לרוב בצבעי חום.
גודל פוטנציאלי12 ס"מ
תזונהבטבע ניזון מלפנקטון. יש לספק מזונות צמחיים מסחריים. יש להוסיף ספירולינה לתפריט.
שותפים לאקווריוםמבונות אחרות.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 200 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא נפוץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות7059
קישור לפרופיל
תמונות נוספות