דג-אקלקטוכרומיס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיEclectochromis ornatus
שם עבריאקלקטוכרומיס
שם לועזיHaplochromis flavimanus
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם
כלליאקלקטוכרומיס אורנטוס (Eclectochroims ornatus) הוגדר מחדש לאחר שנקרע בעבר פרוטומלאס אורנטוס (Protomelas ornatus). לדג יש דיסטירביוציה בכל רחבי אגם מלאווי חוץ מבאי מבנג'י איילנד. לא בדומה לפלסידוכרומיס מילומו (Placidochromis milomo) אקלקוכרומיס אורנטוס נמצא במים יחסית רדודים כשפריטים צעירים ונקבות נמצאים בקבוצות קטנות יחסית. יש לדג זה שפתיים גדולות ודומות לשפתיים אצל פלסידוכרומיס מילומו. אקלקטוכרומיס אורנטוס ידוע אצל הרבה חובבים בשם הפלוכרומיס פלאווימנוס (Haplochromis flavimanuis) . אקלקטוכרומיס אורנטוס ניזון מדגים קטנים כמו שאר דגים עם שפתיים עבות, הדגים מצמידים את השפתיים שלהם לכוכים וחרכים שבהם מסתתרים דגיגים ובעזרת השפתיים יוצרים וואקום שבעזרתו שואבים את הדגיגים לפיהם. השפתיים של האורנטוס הרבה יותר קטנות וצרות הרבה יותר מאשר של דגים כמו פלסידוכרומיס מילומו (Placidochromis milomo) או של קילוטילפיה יוקיילוס (Chilotilapia euchilus) מכיוון שהשתפיים של האורנטוס "מעוצבות" בשביל לכסות חרכים צרים בעוד של בהמילומו ושל היוכילוס מיועדים לכיסוי חורים יותר עגולים.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 350 ליטרים ומעלה עם קצת סלעים ומצע חולי.
הבחנה בין המיניםאבחנה קלה.
זכרים צבעוניים ונקבות כסופות. יש לשים לב שרק סביב גיל של כשנה יתחיל להתקבל צבע אצל הזכרים.
גודל פוטנציאלי22 ס"מ
תזונהמדובר בדג פיסקיוור (טורף) ולכן יש לספק תזונה בשרית.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים עדינים אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 14 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר. כרגע ניתן להשיג רק במקום אחד בארץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות6210
קישור לפרופיל
תמונות נוספות