דג-ארואנה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיOsteoglossum arowana
שם עבריארואנה
שם לועזיArawana
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה, יובלי האמזונס
כלליהארונה האמריקאית הי אחד הדגים היפים והמעניינים שקיימים בטבע, אך לצערנו הוא אינו מתאים לרוב האקווריומים המצויים. מבנה הגוף של הארונה מתאים בדיוק לצורכיה שכן בעונת הגאות באמזונס היא צדה את מזונה מפני המים, קרי היא מזנקת עד לגובה של פעמיים הגוף שלה כלפי האוויר ושם היא תופסת את החרק המזדמן. הארונה היא דג דמוי נחש אך היא מעוצבת כך מכיוון שהיא בנוייה כדמויי טיל כדי שתוכל לשגר את עצה במים ומחוצה להם. הארונה מגיע לגודל מרשים ולכן קשה לגדלה באקוריום הביתי. הארונה מתאפיינת בצמד בחנינים, מעיין 2 קוצים הניצבים מעל פיה.ארואנה
תנאי האקווריוםנפח האקווריום: החל מ500 ליטרים
הארונה צריכה מרחב שחייה גדול וחלק עליון נקי מדקורציות כדי שתוכל לשחות כרצונה.
יש לשמור על מים נקיים והחלפות תכופות.
הבחנה בין המיניםקשה לזהות בין המינים וכמעט בלתי אפשרי לעשות זאת.
גודל פוטנציאלי120 ס"מ
תזונההארונה אוכלת בעיקר מזון חי בדמות תולעי דם, דפניות וחרקים. קשה להרגילה למזון יבש אך לא בלתי אפשרי, עדיף כדוריות צפות.
שותפים לאקווריוםשותפים רגועים ואגרסיביים כאחד, אין לשכן איתו דגים קטנים שכן הארונה יכולה לבלוע אותם חיים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייההארונה היא דוגרת פה.
תחילה יש למצוא זכר ונקבה, דבר הקשה בפני עצמו. לאחר מכן יש לשכם באקווריום ריק בעל טמפרטורה של 28 מעלות, ומים רכים. הזכר והנקבה יערכו חיזור שכולל שחייה צמודה ולאחר מכן הנקבה תטיל ביצים על קרקעית האקווריום והזכר יעבור עליהם ויפרה אותם. לאחר מכן תאסוף הנקבה את הביצים לפיה שם תשאיר אותם לדגירה למשך 3-4 שבועות. לאחר שהדגיגים השתחררו מפי הנקבה יש להוציאה מהאקווריום. לאחר שהדגיגים סיימו את שק החלבון שלהם יש להאכילם במזון חים דוגמת אינפוזוריה וארטמיהה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע מעת לעת.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 10
קושי גידולבינוני
כותבevox
כמות צפיות11832
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
ארואנה
ארואנה
ארואנה
ארואנה
ארואנה
ארואנה