דג-בופס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיOphthalmotilapia boops
שם עבריבופס
שם לועזיBoops
מיקום גיאוגרפיאגם טנגנייקה, קיימות מספר ואריאציות גיאוגרפיות
כלליכמו כל סנפירי נוצה, בופס הוא בעל סנפירים וניטראליים (סנפירי חזה) מוארכים. בקצות הסנפירים האלה יש רליזרים (כתמי ביצה) בצבע צהוב בוהק. זהו דג קרוב משפחה של ונטרליס, כמעט ואין ביניהם הבדלים הנראים לעין. ההבדל העיקרי הוא במבנה השיניים. שם המין "Ophthalmotilapia" פירושו "אמנון עם עיניים גדולות". שם הסוג "boops" משמעותו "עיני פרה". אכן העיניים של הדגים האלה גדולות מאד, וזה עוזר להם למצוא את מזונם – זואופלנקטון. זואופלנקטון הוא המזון העיקרי של הנקבות, אשר רוב הזמן נמצאות במים הפתוחים, לעומת זאת הזכרים נמצאים באזור הסלעים ועיקר מזונם הוא אצות. בתנאיי השבי גם הנקבות מגרדות אצות בחשק רב.
קיימות כמה וריאציות גיאוגראפיות של בופס: עם גוף שחור עם כתמים בצבע תכלת זוהר (דרומית), עם גוף חום (צפונית) ועוד.
בופס
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום 350 ליטר ומעלה עם הרבה מרחב שחייה.
הבחנה בין המיניםרק זכרים בוגרים מציגים את הצבע וסנפירי "נוצה", הנקבות והדגים הצעירים בצבע כסוף.
גודל פוטנציאלי13 ס"מ
תזונהבטבע בעיקר זואופלנקטון ואצות, למעשה הם אוכל כל.
שותפים לאקווריוםציפריכרומיסים , דוגרי כונכיות ומסנני חול הינם השותפים המושלמים, אך יסתדר גם עם שאר סנפירי נוצה ,למפרולוגינים וטרופאוסים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגרי פה פוליגאמיים, הנקבה דוגרת את הביצים בפה. בטבע הזכר שומר על סלע אלכסוני בגודל כ-2 מטר לשם מגיעות הנקבות המוכנות לרביה. כמובן, תנאים כאלה אי אפשר לספק באקווריום ביתי. בהעדר סלע כזה הזכר בונה גומה בקוטר 20 – 30 ס"ם, שם מתבצעת הרביה. ההטלה נראית שונה מרוב דוגרי פה המוכרים לנו. הזכר כאילו גולש על סנפירי הנוצה שלו, הנקבה עוקבת אחריו ומנקרת את הסנפירים של הזכר, הזכר מוציא זרע והנקבה אוספת אותו לפה. בו זמנית היא מטילה את הביצים וחוזרת ואוספת אותן. ההטלה בדרך כלל מונה 10 – 15 ביצים. הדגירה היא בין 3 שבועות לחודש, אפשר לראות את הלרוות דרך שק הגרון השקוף. הדגיגים יוצאים גדולים, 2 – 2.5 ס"ם.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
נמצא במספר מקומות בודדים.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 24
קושי גידולקל
כותבשלדג
כמות צפיות5447
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
בופס
בופס