דג-בלו זאיר קיטומבה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCyphotilapia gibberosa (Kitumba)
שם עבריבלו זאיר קיטומבה
שם לועזיBlue Zaire Kitumba
מיקום גיאוגרפיאגם טנגניקה, ליד החוף קיטומבה
כלליהזאיר בלו! פרונטוזה כחולה להחריד בעל גוון שעורר פופולריות עצומה בקרב חובבי ציקלידים בכל העולם! מדובר בדגים שחיים בעומקים יותר עמוקים מפרונטוזות אחרות, לרוב בין 40-100 מטרים והרבה יותר פחדנים באקווריומים, מבני אדם ומתאורה.
ישנן שלוש וואריאציות שנקראות זאיר בלו, קפמפה, מובה וקיטומבה, לרוב אנשים מתבלבלים ולא מסוגלים להבדיל בין וואריאציות אלה.

הפרונטוזות הינם מלכי אגם טנגניקה. מדובר בדגים מרשימים עד מאוד שמגיעים לגדלים של עד 35 ס"מ! דגים אלו מציגים מצגת כחולה עם פסים שחורים וכשמגיעים לגדלים גדולים מאריכים את סנפירים. כמו כן, הזכרים (אך לעיתים גם נקבות) מפתחות בליטה מרשימה במצח הדג, ומכאן שמו, פרונט באנגלית זה חזית. הפרונטוזות לרוב נמצאים קרוב לקו החוף בעומקים של 10-50 מטרים, כמו כן ישנן כמה וואריאציות ששוכנות עד עומקים של 100 מטרים.
הפרונטוזות אינם דגים אקטיביים, ומבלים את רוב היום בשחייה איטית. הפרונטוזות צדים בלילה, ולכן פרונטוזות לא ממש אוהבים תאורה ומעדיפים חושך, דבר הרבה יותר נפוץ אצל פריטים מהטבע.
בטבע הפרונטוזות נעות בלהקות גדולות שיכולות לפעמים להגיע עד מאוד פריטים ללהקה.
הפרונטוזות הינם דגים שכמעט ולא מתקרבים לפני המים, חוץ בשעות הבוקר המוקדמות בהן הדגים עולים קרוב לפני המים בניסיון לצוד, בעיקר דגים מקבוצות הציפריכרומיסים.
הפרונטוזות מסוגלים להגיע לגודל של כ35-40 ס"מ ולחיות עד 30 שנים
הדגים מגיעים לבגרות מינית מלאה סביב גיל של 3 שנים.
בלו זאיר קיטומבה
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 500 ליטרים ומעלה, על מספר מערות בחלקו האחרוי של האקווריום עם הרבה מרחב שחיה מקדימה. הדלקת האור אינה מומלצת לזמן ממושך
הבחנה בין המיניםיחסית קשה, עד גיל מבוגר האבחנה יחסית קשה שכן אין הבדלים ניכרים הנראים לעין. בגיל מבוגר זכרים יראו גודל גדול בעוד הנקבות יהיו יותר קטנות.
גודל פוטנציאלי35 ס"מ
תזונהמדובר בפיקיוור (טורף) מובהק. בטבע ניזון מדגים אחרים. יש לספק תזונה בשרית.
שותפים לאקווריוםסיפוטילפיות (Cyphotilapia)אחרות.
מנסיוני שילוב פרונטוזות עם מלאווים גדולים יגרום לדגים להיות פעילים יותר.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהמדובר בדוגר פה פוליגמי.
יש לספק מיכל של 800 ליטר ומעלה. עם יחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים יגיעו לבגרות מינית בגיל של 3-4 שנים ומספר הדגיגים בהטלה ינוע בין 1-60. זמן ההחזקה ינוע בין 26-36 ימים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותכמעט ולא קיים, נראה פעמים בודדות עד היום בארץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 24
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות6180
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
בלו זאיר קיטומבה
פרונטוזה בלו זאיר קיטומבה