דג-ברבוס אודסה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיPuntius padamya
שם עבריברבוס אודסה
שם לועזיOdessa Barb
מיקום גיאוגרפידרום מזרח אסיה
כלליברבוס אודסה הינו דג קטן ויפה אך מוכר פחות , הוא גדל לרוב במים הרדודים בשולי נחלים.
דג מאד פעלתני ומוסיף הרבה צבע ותנועה לאקווריום. מומלץ מאד לאקווריומי צמחיה ומוסיף להם הרבה חיים. הדג אוהב אקווריומים עם צמחים ועצים אבל בו בזמן זקוק גם למרחב שחיה יחסית גדול.
האודסה חי בטבע בתנאי גובה יחסית קיצוניים אך אין לו דרישות גבוהות.
הוצג לראשונה בהובי האקווריומים אי שם בשנות ה70 באודסה (מקור השם העממי) מקורו למעשה במיאנמר בבריכות ונחלים גבוהים.
ברבוס אודסה הינו אוכל כל, אך בטבע אוכל בעיקר אצות ,חרקים וחסרי חוליות קטנים .
תנאי האקווריוםברבוס זה יסתדר כמעט בכל תנאי, אבל זקוק למרחב שחיה של לפחות 80 ליטר. מומלץ להחזיק מינימום 5 פרטים ועם יחס זכרים לנקבות הנוטה לטובת הנקבות
הבחנה בין המיניםהזכר יותר צבעוני ורזה והנקבות מאסיביות וגדולות יותר
גודל פוטנציאלי7 ס"מ
תזונהאוכל כל, יש לגוון מידיי פעם במזון חי
שותפים לאקווריוםדגים רגועים כמוהו , לרוב הוא לא ינגוס בסנפירים ארוכים של דגים איטיים (בניגוד לקרובי משפחתו) אך עלול מתוך סקרנות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייה. יש להעביר את הדגים לאקווריום נפרד עם תאורה מעט עמומה. מומלץ להעלות את הטמפ' לבין 23 ל 26 מעלות ולשמור על PH ניטרלי. לקבלת צאצאים יפים ביותר מומלץ לבחור את הנקבה המלאה ביותר והזכר הצבעוני ביותר ולשכן אותם יחד. יש לספק מקומות מסתור לנקבה שכן הזכר הוא מחזר אגרסיבי. יש להפריד את המבוגרים מן הביצים בהקדם, אחרת הם יטרפו אותן.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע מעת לעת
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 12
קושי גידולקל מאוד
כותבganzman
כמות צפיות6682
קישור לפרופיל
תמונות נוספות