דג-גרזן ננסי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCarnegiella myersi
שם עבריגרזן ננסי
שם לועזיMarbled Hatchetfish
מיקום גיאוגרפיפרו, גינאה
כלליהגרזן הננסי, אשר מגיע אלינו מנחלים מהירי זרימה שבמדינת פרו, הוא המין הקטן ביותר בגודלו מבין משפחת הגרזניים המונה כ9 ידועים.
מבנה גופו הצר והמיוחד של הגרזן הננסי מהווה מבנה אווירודינמי אשר מאפשר לו לשרוד ולשגשג בנחלים מהירי הזרימה מהם הוא מגיע.
לגרזן הננסי תכונה מיוחדת ביותר- הודות למבנה האווירודינמי של גופו ולגודלו הזעיר הוא מסוגל לקפוץ מעל פני המים לטווחים ארוכים ביותר. בטבע אפשר למצוא את הגרזן הננסי במסגרת של להקות המונות מאות פרטים!
מראה להקת גרזן ננסי קופצת מעל פני המים בהמונים הוא מראה מדהים ומיוחד במינו.
דג גרזן ננסי
תנאי האקווריוםעקב גודלו הקטן, דורש הגרזן הננסי אקווריום בנפח של 50 ליטרים ברוטו בלבד. את האקווריום בו משוכן הגרזן הננסי מומלץ לעצב בעזרת צמחייה חיה וצפה ומעט שורשים.
הגרזן הננסי הוא שוכן עילית אשר מבלה את רוב זמנו בחלק עליון של האקווריום- קרוב לפני המים. אי לכך אין להשתמש בתאורה חזקה באקווריום בו הוא משוכן. בנוסף לכך, מומלץ לדאוג לזרימות חלשות באקווריום בו הוא משוכן ובפרט באיזור פני המים.
באקווריום בו משוכן הגרזן הננסי מומלץ בחום לדאוג למים רכים וחומציים(תמהיל אוסמוזה) וישנה חובה שיהיו בעלי ערכים מאוזנים(מושגים ע"י פילטרציה איכותית והחלפות מים סדירות).
עקב העובדה שהגרזן הננסי נוהג לקפוץ מעל פני המים לעיתים קרובות, יש לדאוג למכסה אטום באקווריום.
הבחנה בין המיניםקשה עד לא אפשרי. בבגרות הזכרים יהיו קטנים מן הנקבות, ובמבט מלמעלה יהיה אפשר להבחין שגופם מעט צר יותר
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונההגרזן הננסי הוא אומיבור(אוכל כל). באקווריום הביתי הוא ניזון ממזונות מסחריים שונים וממזונות חיים/קפואים.
מכיוון שדג זה מוצא את מזונו אך ורק על פני המים יש להאכילו במזון צף בלבד(לא שוקע/גרגירי).
שותפים לאקווריוםהגרזן הננסי הינו דג שקט ורגוע מאוד, אשר נחשב לפגיע ביותר מפני תקיפות של שכניו לאקווריום. שותפים מתאימים לו יהיו דגי קהילה וציקלידים ננסיים שקטים ורגועים ביותר
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהרבייה באקווריום הביתי אינה אפשרית
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא נפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולקשה
כותבמאור
כמות צפיות7808
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
דג גרזן ננסי
גרזן ננסי