דג-דגלון אמריקאי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיJordanella floridae
שם עברידגלון אמריקאי
שם לועזיflagfish
מיקום גיאוגרפיצפון אמריקה
כלליהדגלון המריקאי נקרא כך משום שבזמן החיזור מופיע על גופו מופע צבעים שמזכחר את דגל ארה"ב. אמנם הדגלון משתייך למשפחת הנאוויתיים שנחשבת אגרסיבית יחסית, אך דג זה רגוע ושליו ורק בזמן שמירה על הביצים הוא נעשה אגרסיבי ומגרש את כל מי שמתקרב קטן כגדול. דג זה הוא מחסל אצת השערות והחוטית האולטימטבי ואינו מפסיק לאכלה גם בבגרותו. מוצאו מפלורידה עד מקסיקו. הדג נקרא כך בשמו המדעי על שם דייויד סטאר, שהיה הנשיא הראשון באוני' סטנפורד. הדג נראה כמו שהוא חי בטבע ולא בוצעו בו שום שינויים גנטיים והשבחות.דגלון אמריקאי
תנאי האקווריוםבעקרון הדג מסוגל להתקיים כמעט בכל פרמטר של מים ואת רוב ימיו בטבע מבלה בתנאיים של מי ביצה. נפח אק' החל מ40 ל'.
הבחנה בין המיניםההבחנה הינה קלה. הזכר ציבעוני וגדול יותר ואילו הנקבה אפורה ויש לה מעין "עין" בסוף הנפיר העליון.
גודל פוטנציאלי7 ס"מ
תזונהאוכל כל, ובמיוחד אצות חוטיות ושערות.
שותפים לאקווריוםיעדיף שותפים שקטים בגודלו ולא יהסס לבלוע דגים הקטנים ממנו באם לא מוזן כיאות. יכול לחיות גם עם ציקלדים שקטים כגון סקלאר אפיסטוגרמות ודיסקוסים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהלמרות מה שנראה הדגלון הינו די קל לרבייה.
דורש תנאים מינימליים ומתרבה כמעט בכל תנאי. אצלי התרבה ב3 תנאים שונים: קלקר במרפסת ללא כל טיפול חמצן או פילטרצייה רק האכלות ומוס על סלע כדקורציה. השני היה באק' 40 ל'אוסמוזה צמחייה היי טק, והשלישי בשרימפסייה לאוו טק על טהרת מוסים.התהליך פשוט לוקחים זכר על 2-3 נקבות, טמפ' בן 24-26 מע' עם תאורה כ10 ש' ביום. הזכר יבחר טרטורייה על צמח (ועדיף צמחים עם עלים רחבים או משטח דומה) ויפרה את הנקבה שיבחר או יותר. לאחר מכן ישמור על הביצים בקנאות ויאוורר אותם. כשרואים אותו מאוור את הביצים זה הזמן להוציא את הנקבות. לאחר כשבוע הביצים בוקעות וניתן להוציא גם את הזכר. יש לדאוג לאצות זעירות וניתן להעשיר גם במרק ספירולינה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותבשנת 2008 התחיל יבוא מחודש של דג זה, מאז ניתןל ראותו מדי פעם.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH6 עד 12
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות10416
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
דגלון אמריקאי
זכר דגלון אמריקאי
דגלון אמריקאי
נקבת דגלון אמריקאי