דג-דג זהב-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCarassius auratus auratus
שם עברידג זהב
שם לועזיCommon Goldfish
מיקום גיאוגרפיסין ויפן
כלליבהחלט הדג הכי נפוץ ומוכר לכל מי שמגדל דגים. למעשה רוב הלוגואים של חנויות דגים או בתי עסק שמתעסקים בתחום מפרסמים את תמונתו של דג הזהב. רוב החובבים הבסיסיים מתחילים בתחביב, בגידול דג זהב בתוך צנצנת. וזוהי הטעות הנפוצה ביותר. דג זהב אומנם עמיד מאוד אך מגיע לגדלים מעל ל30 ס"מ ולהכניסו לצנצנת של ליטר שניים גורמת לו לעוול גדול. תכונה נוספת של הדג היא יכולתו לחיות בקשת רחבה של טמפרטורות וכך נמצא שאפשר לשכנו בטמפרטורות שבין 5 ל35 מעלות. למעשה דג הזהב מתאים ביותר לבריכות ושם הוא צריך להישכן. דג הזהב מכיל ווראציות שונות ומשונות ולעיתים ניתן להתבלבל בינו לבין בני מינו השלייר הקוי והשפנפלד. ולכן כדי לזהות מהו דג הזהב הנה כמה קריטריונים:
רוחבו לא יעלה על אורכו.
הסנפירים התחתונים חייבים ליהיות זוגיים לעומת סנפיר הגב העליון והסנפיר האנלי שחיבים ליהיות יחידים.
סנפיר הזנב יהיה יחיד.
הפיצול בזנב הדג לא יעלה על רוחבו של הדג וצריך ליהיות מעוגל בקצוות.
דגי הזהב הינם דגים שורדים ויכולים להגיע ל10 שנים ויותר ולכן אם דג הזהב שלכם מת כדאי לכם לבדוק האם ערכי המים והפילטרציה באקווריום שלכם טובים. דג הזהב נחשב לזן מלכלך מאוד והמים בו הוא שוכן צריכים פילטרציה טובה שמשמעה פילטר שמעביר את המים דרכו לפחות 6 פעמים בשעה, שאיבות רפש מרובות והחלפות מים תכופות.
דג זהב
תנאי האקווריוםאם בחרתם לגדל דג זהב באקווריום תצטרכו אקווריום גדול. כמה גדול? החל מ200 ל' לפרטים צעירים וככל שהם מתבגרים רצוי לדללם או להעבירם לאקווריום גדול יותר ולכן ההמלצה הטובה ביותר לגידול דגי זהב היא לגדלם רק בבריכות בעלות מאות ליטרים.
הבחנה בין המיניםההבחנה בין המינים היא קשה, אך בזמן הרבייה ניתן להבחין בכמה זכרים הרודפים אחר נקבה. לזכרים בעונת הרביה יהיו מעין כתמים על מכסה הזימים והנקבות יהיו גדולות יותר מהרגיל.
גודל פוטנציאלי35 ס"מ
תזונהדג הזהב אוכל הכול, מאוכל בשרי ועד צמחי מיבש ועד חי מסחרי וביתי. יש להקפיד על האכלות קטנות שמספיקות לכל הדגים.
שותפים לאקווריוםדג הזהב אינו אגרסיבי אך בגלל גודלו יש לשכנו עם דגים בגודלו ועדיף לשכנטו עם קרפיוניים אחרים. דגים קטנים לא מומלץ שכן בבגרות דג הזהב יוכל לאכול אותם או לפגוע בהם עם סנפיריו הגדולים. לא לשכוח שדג זה מלכלך את המים ולכן גם שותפיו צריכים ליהיות עמידים ללכלוך שהוא מייצר.
צמחים: לדג הזהב יש נטייה לנשנש צמחים ולכן גם חלק מהצמחים העדינים לא ייכנסו למים של הדג.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההרבייה תתבצע בד"כ בעונות הקרות כשטמפרטורת המים נעה בין 12-15 מעלות. הדגים צריכים ליהיות בני שנתיים ומעלה וצריכים לשכן 2 זכרים על נקבה לפחות. לאחר החיזור, הנקבה מטילה ביצים בתפזורת בכל רחבי האקווריום והן נופלות לקרקעית. הדגים ינסו לאוכלם ולכן יש לשים רשת לרוחב האק' כדי למנוע מההורים לאכול דגיגיהם. לאחר חמישה שישה ימים הדגיגים יבקעו. יש להאכילם באינפוזריה או ארטמיה מובקעת.
בהצלחה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ מאוד, נמצא בכל חנות שמחזיקה דגים.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 20
קושי גידולקל מאוד
כותבevox
כמות צפיות14784
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
דג זהב
דג זהב
ה
דג זהב
דג זהב
דג זהב