דג-דמסוני-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיPseudotropheus demasoni
שם עברידמסוני
שם לועזיDemasoni
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, ליד החוף פומבו רוקס
כלליהדמסוני הינו המבונה הכי פופולרית בתחביב.
מדובר בדג שזכה לפופולריות עצומה בקרב אקווריומיסטים ברחבי העולם בזכות צבעיו העזים. בארץ, החוות שמרבות דג זה באופן מתמיד מגדילות את להקות הרבייה הקיימות של הדג ומקימים להקות חדשות בצורה מתמדת, כי לא משנה כמה דגים מוצעים למכירה, הם אוזלים תוך זמן קצר, והביקוש לעוד נשאר.
הדמסוני הוא מבונה ננסית, אחד הדגים הכי קטנים באגם, מדובר בדג אנדמי לחופים פומבו רוקס ונדומבי רוקס וגם לדרום נהר רוהוהו. הדמסוני נמצא לרוב ב4 המטרים העליונים של הביוטופ הסלעי באגם מלאווי. דגים גדולים לרוב מתעלמים מהדמסוני עקב גודלו הקטן (אגב בטבע דג זה לא עובר את ה6 ס"מ ), אבל כשהוא פולש לאתרי רבייה של דגים אחרים אז הוא מסולק משם במהרה.
בטבע משום מה נצפתה התנהגות רגועה מאוד של הדמסוני כלפי מינים אחרים וגם כלפי דמסונים אחרים, בעוד בשבי הדבר הינו הפוך לחלוטין. הדמסוני בוחר את המקומות שבהם הוא אוכל לפי תחרות, הוא מנסה להימנע ממקומות שבהם ישנם דגים צמחוניים אחרים שיתחרו איתו על המזון.
דמסוני
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 150 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםמדובר בדג מונומורפי (אין הבדלים בולטים הניכרים לעין בין הזכרים לנקבות)
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהבטבע ניזון מאצות. יש לספק תזונה צמחית. יש להוסיף ספירולינה לתפריט.
שותפים לאקווריוםמבונות קטנות אחרות.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 120 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות11711
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
דמסוני
דמסוני
דמסוני
דמסוני או דמאסוני