דג-דפניה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיDaphnia
שם עברידפניה
שם לועזיDaphnia, waterfleas
מיקום גיאוגרפיבכל העולם-בעיקר במקווי מים עומדים
כלליהדפנייה הינה אחת מיצורוני המים הנפוצים והקלים ביותר לגידול. הדפנייה שייכת למשפחת הסרטנאים והיא למעשה סרטנון זעיר של מים מתוקים. הדפנייה משמשת כמזון חי מצויין אם כי היא אחת מהמזונות החיים בעלת הערך התזונתי הנמוך משמעותית מבין שאר המזנות החיים. הדפניות קטנות מאוד ויגיעו עד ל-3 מילמטרים. בקיץ יש לספק להם חמצן ואוורור.

ניתן להאכיל ביצורון זה
תנאי האקווריוםברמת העיקרון את הדפניות לא חייבים להחזיק באקווריום ומספיק מיכל בעל נפח של 10 ליטרים ומעלה. מה שכן חשוב הוא שהמים יהיו חומציים וחצי רכים או מי גזם ושהטמפרטורה בהם לא תעבור את ה23 מעלות
הבחנה בין המיניםהדפניות קטנות מאוד וקשה להבחין בין המינים אך ניתן בעזרת זכוכית מגדלת. לנקבה יש "בטן" גדולה משל הזכר.
תזונהיעדיפו שמרים חיים מומסים לגוף המים או מרק ספירולינה. רבע כפית ל-20 ליטרים, פעם בשבוע.
שותפים לאקווריוםניתן לשכן ימם זחלי יתושים, אך לא ניתן לשכן איתם דגים שכן הם יטרפו אותם.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההדפניות מתרבות באמצעות רבייה בתולית, כלומר ללא מגע זכר והן יוצרות רק נקבות. כל עוד התנאים טובים רביית בתולין של דפנייה מניבה נקבות דיפלואידיות (שני העתקים של החומר הגנטי) שאינן יכולות להתרבות ברביה מינית. עם הרעת התנאים בוקעים זכרים ונקבות מיניות - הזכרים קטנים יותר מהנקבות - שניהם דיפלואידים - אינם שונים גנטית זה מזה. הזכרים מייצרים תאי זרע הפלואידים (העתק אחד מהחומר הגנטי) והנקבות המיניות מייצרות תאי ביצה הפלואידיים ומתחייבת הפרייה כדי שתיווצר זיגוטה (תא ביצית מופרה). תאי ביצה אלה שונים במעטפת שלהם המאפשרת להם לשרוד תקופות קשות. כך יוצא שהביצים מסוגלות לשרוד תקופות יובש של שנה ויותר ולאחר מכן בעונה הרטובה לבקוע שוב.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח בחוות גידול ובמקווי מים
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH1 עד 10
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות11950
קישור לפרופיל
תמונות נוספות