דג-היגרופילה פוליספרמה סאנסט-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעי(sunset) Hygrophila polysperma Rosanervig
שם עבריהיגרופילה פוליספרמה סאנסט
מיקום גיאוגרפיאסיה, זן שפותח בשבי
כלליצמח גבעול בעל גוון ירוק עד ורוד חזק, קל לגידול. צמח לא תובעני ומסתפק בתאורה בינונית אך בתאורה חזקה הוא מפתח צבעים חזקים יותר וגם צמיחתו עשירה יותר.
גדל בקצב מהיר ונהדר לביסוס אקווריום חדש שכן הוא מתפתח במהירות וצורך כמויות גדולות של חומרי הזנה.

צבעם הבולט של נימי העלים (לבן-ורוד) כנראה נגרם כתוצאה מוירוס המונע מכלורופיל להיווצר בתאים סביב הנימים בעלה (פטוטרת) והופך אותם ללבנים. הוירוס אינו משפיע על צמחים אחרים.

נוטה לגדל שורשי מים ולכן מומלץ לחפות על בסיסו בצמחים נמוכים יותר וכמובן לגזום אותו במידה על מנת שלא יצל עליהם יתר על המידה וימנע מהם אור חיוני.
זנים השונים של היגרופילה בשוק נבדלים אחד מהשני בצורת העלה ובאופן ההתפתחות אך מרביתם אינם תובעניים כלל ומתאימים למגוון רחב של אקווריומים ותנאי מים.

מיקום הצמח:
את הצמח מומלץ למקם בחלקו האחורי של האקווריום כצמח רקע וכנקודת משיכה שכן צבעו הורוד הופך אותו לבולט בין צמחים ירוקים. טוב לחיפוי על אזורים מסוימים וציוד.

תנאי האקווריוםמים רכים עד קשים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים לחנויות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולבינוני
ממדי הצמחגובה- 20-40 סנטימטרים.
רוחב- 6-10 סנטימטרים בממוצע.
דישון ו-Co2אין לצמח דרישות מיוחדות. תנאים אידיאליים הם דישון עשיר ורמת CO2 טובה. בעת מחסור במיקרו אלמנטים נוטים להיווצר חורים בעלים. דישון עשיר בחנקן יעודד צבע חזק יותר.
כמות תאורהבינונית עד גבוהה מאוד
מיקום הצמחמאחור
קצב גדילהקצב מהיר ביותר, עד 10 ס"מ בשבוע.
משפחהAcanthaceae
כותבגיא אלון
כמות צפיות6192
קישור לפרופיל
תמונות נוספות