דג-הליאנתוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיNeolamprologus helianthus
שם עבריהליאנתוס
שם לועזיHelianthus
מיקום גיאוגרפיאגם טנגנייקה, אזור דרום מערבי
כלליזהו דג ששייך לקבוצת ה"נסיכות", אחד הנציגים היפים של הקבוצה. כמו לכל ה"נסיכות" זנבו בצורת נבל, בקצות סנפירי חזה, בטן, גב וזנב יש כמין "צמות". גופו בצבע בז' עם כתמים קטנים בצורות שונות בצבע כתום. ה"צמות" על הסנפירים בצבע תכלת זוהר. בגלל צבעי השמש של הדג הזה הוא קיבל את השם "helianthus" - "שמשי".
הליאנתוס מעט יותר קטן ופחות אגרסיבי משאר הנסיכות ובשונה מהן יכול להתרבות באקווריום קיבוצי בלי לפגוע בדגים אחרים.
הליאנתוס
תנאי האקווריוםהמיכל החל מ-150 ליטר עם מקומות מסתור
הבחנה בין המיניםהזכר מעט יותר גדול מהנקבה, מציג צבעים יותר חזקים, קצות הסנפירים (ה"צמות") יותר מוארכים.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהאוכל כל
שותפים לאקווריוםלמפרולוגינים אחרים, ציפריכרומיסים, בקיצור רוב דגי טנגנייקה שמתאימים לגודלו.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהמטיל מצע. בשונה משאר הנסיכות אשר בונות משפחה עם זוג אחד והשאר "עוזרים",זכר הליאנתוס יכול להתרבות עם כמה נקבות בו זמנית. כל נקבה תופסת לה מערה קטנה שם היא מטילה ושומרת על טריטוריה כ-10 ס"ם מסביבה. שום דג מלבד הזכר לא מתקרב לשם. הזכר לא מחזיק טריטוריה לעצמו אלא מפטרל בין הנקבות ועוזר להן לשמור. ההטלה כ-50 ביצים, אוכל התחלתי - ארטמיה. רצוי להפריד בין הדגיגים הגדולים לבין ההורים, שכן ההורים עלולים לפגוע בהם תוך כדי הגנה על דגיגים חדשים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 24
קושי גידולקל
כותבשלדג
כמות צפיות5428
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
הליאנתוס
הליאנתוס