דג-הרלקווין-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCaridina cf. spongicola
שם עבריהרלקווין
שם לועזיHarlequin Shrimp
מיקום גיאוגרפיסולאווסי-אינדונזיה
כלליהטרנד החדש בעולם השרימפסים. השרימפסים החדשים מסאוולסי שינו את פני התחביב שכן הם יפים בטירוף אך גם קשים מאוד לגידול.
השרימפסים מגיעים מהאי סאוולסי (Sulawesi) באינדונזיה, ושם יש מס' נהרות ואגמים שאספו משם את השרימפסים. האגמים העיקריים הם: פוסו מלילי וטואווטי. בשנה האחרונה יצאה משלחת אוניברסאלית לבחון את בתי הגידול של השרימפסים ובעלי החיים השונים בכדי לתת אינדיקציה נכונה ומדעית לגבי אורך חיהם וגידולם. לא הרבה ידוע על השרימפסים הללו אבל מהמעט שידוע הוא שהם צריכים מים קשים כמו של הברז אך ללא מתכות כלל, בעלי PH גבוה וטמפ' גבוהה, אך ללא מתכות כלל ועם מקסימום של 400 מיקרו סימנס. ההרלקווין הינו שרימפ יפיפה ביותר המגיע מיובלי האגמים ולכן דרישתיו קצת יותר גבוהות משל הקרדינל. הוא דורש מים רכים במעט עם PH נמוך יותר. שמו המדעי נקרא כך משום שאת חייו מבלה ההרלקווין סביב זפוגיות מים. בתחילה חשבו כי הוא ניזון מהם אך עד מהרה יתגלה כי הוא בעצם אוכל אצות קטנות הגדלות על ובתוך הספוגיות. שמו העממי של ההרלקווין קרוי על דמות נשית מקומיקס בשם הארלי קווין שהייתה לובשת תחפושת בצבעים דומים.
תנאי האקווריוםנפח מיכל מינימלי: החל מ20 ל'.
המצע צריך לכלול חומרים ללא מתכות כלל במיוחד לא עופרת ונחושת. עדיף שהמצע יכיל מעט חול אלמוגים גרוס בכדי להעלות את הקשיות. לגבי המים יש מחלוקת, יש המעדיפים לשים מי אוסמוזה ולהעלות את הקשיות בעזרת כימיקלים או דקורציות (אני באסכולה הזו) ויש הדוגלים בטפטוף מי ברז בשילוב של אנטי כלור ומנטרל מתכות איכותי.
דקורציות: מוסים למינהם וצמחים שלא דרושים דישון ויכולים לעמוד בטמפ' של 27 מע' ומעלה.
הבחנה בין המיניםאין אפשרות להבחין בין המינים עד אשר הנקבה סוחבת ביצים. למנוסים שביננון ניתן לראות הבדל בכך שבטנה של הנקבה עגולה יותר באיזור המניפות.
גודל פוטנציאלי2 ס"מ
תזונההתזונה של שרימפ זה היא עדינה ועדיף לפזר לו מרק ספירולינה על מקום מושבו, יש להאכיל בקמצנות רבה שכן השרימפ לא אכלן גדול. מזון נוסף הינו מזון צמחי ובליות שוקעות ייעודיות.
שותפים לאקווריוםאין לשכן עימו דגים אגרסיביים ובכלל עדיף לשכנו לבד או עם שרימפסים ננסיים אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהנכון להיום אין תיעוד לרביית שבי, אך ככל שהטרנד מתרחב ויותר אנשים ומדענים לוקחים בכך חלק בקרוב תבוא לפתרונה גם שאלה זו.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH5 עד 10
קושי גידולקשה מאוד
כותבevox
כמות צפיות3162
קישור לפרופיל
תמונות נוספות