דג-זברה אדומה - תפוז-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMetriaclima estherae
שם עבריזברה אדומה - תפוז
שם לועזיRed Zebra
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, ליד השונית מינוס ריף בצידו המוזמביקי של האגם.
כלליאחת המבנות הפופולריות ביותר בתחביב. מספר אנשים תוהים למה דג זה נקרא זברה אפילו שאינו מפסופס וזה מכיוון בגלל ששאר הדגים בקומפלקס הזברה (מה שנקרא בעבר קומפלקס פסאודוטרופאוס זברה והיום קומפלקס מטריאקלימה זברה)
הינם מפוספסים (זברה) ובגלל שהזברה האדומה (מטריאקלימה אסטרי ע"ש אסתר אשתו של החוקר הנודע סטיוארט גרנט) יש לה מאפיינים דומים לשאר הדגים מקומפלקס זה כינו דג זה בתור זברה.
דג זה סובל מאינברידינג (InBreeding) חמור בתחביב. מדובר בעניין שבו מרבים דגים עם דגים מאותה קרבה משפחתית וככה במשך דורות על גבי דורות בכל רחבי העולם, גורם לפגיעה בגנים, היחלשות בצבע ותוצר של מומים. דבר זה קיים אצל כל הדגים, אך אצל הזברה האדומה הדבר ניכר. יותר ויותר קשה להשיג דגים עם כתום חזק, לרוב נתקלים בדגים עם כתום חלש מאוד ולפעמים עד כדי צבע וורוד.
יש לדג זה מספר וואריאציות.
זברה אדומה
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 250-300 ליטרים ומעלה עם הרבה סלעים.
הבחנה בין המיניםקשה. אין הבדלים ניכרים הנראים לעין בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי13 ס"מ
תזונהבטבע ניזון מתזונה צמחית. כדי לקבל צבע כחול יש להוסיף ספירולינה לתפריט.
שותפים לאקווריוםמבונות אגרסיביות אחרות.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר ר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 250 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 6 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל של 7 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ21-24 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות7964
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
זברה אדומה
זברה אדומה, תפוז
זברה תפוז
זברה אדומה, תפוז