דג-זברית מקושטת-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCtenopoma ansorgii
שם עבריזברית מקושטת
שם לועזיAnabas ansorgii
מיקום גיאוגרפיאפריקה באזור נהרות קונגו
כלליהתגלה בשנת 1912 ע"י חוקר בעלי חיים שגם על שמו נקרא הדג, הוא הופץ רק כ 50 שנה מאוחר יותר ליבשת אירופה שם התחילה ההיכרות הראשונית עם חובבים.
צורת גופו המוארכת סנפיריו מאורכים לאורך גופו מאופיין בכ-7 פסים אנכיים וכן צבעים בולטים המבדילים אותו משאר הדגים במשפחה מותאמים למקום מחייתו המקנים לו הסוואה מושלמת באזורי מים עומדים חשוכים ומלאים בוצה וריקבון. דג זה אוהב להיות במקומות חשוכים ולהסתתר כמנהגו בטבע ולכן נחשב כפחד וביישן באקווריום הקיבוצי.
זברית מקושטת
תנאי האקווריוםאקווריום 100 ליטר לפחות בעל מצע כהה צמחיה סבוכה תאורה עמומה - ניתן להשיג אפקט זה ע"י צמחים צפים או צמחים כגון נימפיאות שמצלות ע"י עלים גדולים.
הבחנה בין המיניםקשה אבל לרוב הזכר גדול יותר וקצוות סנפיריו מחודדים יותר.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהדג זה הוא דג טורף
ניתן להאכיל רק במזון בשרי חי
ניתן לתת אול קפוא אבל המגדל יצטרך קצת סבלנות עד שהדג יתרגל
שותפים לאקווריוםהעדיפות היא לגדל את הזן הנ"ל לבדו
דגים קטנים יהפכו לאוכל בשבילו
ניתן לשכנו עם דגים שקטים שלא קטנים ממנו ולא גדולים באופן משמעותי.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהרביה באקווריום בשבי היא כמעט ויוצאת דופן.
לצורך הרבייה נפריד זוג למיכל של לפחות 10ליטרים,גובה מים מומלץ באקווריום - 15-20 ס"מ ו PH ברמה של 6.5.
בתקופה שלפני הרבייה יש להאכיל את הדגים במזון מגוון יותר ומזון חי במשך שבוע - שבועיים ואז לעלות את הטמפרטורה במים ל כ - 27 - 30 מעלות.
בדרך כלל לאחר העלאת הטמפרטורה הזכר יחל בבניית קן בועות צף המחוזק בצמחים, לכן מומלץ להוסיף מס' צמחים צפים או גבעולים בכדי שהזכר יוכל להיעזר בהם.
לאחר בניית הקן הזכר מתחיל לכוון את הנקבה לאזור הקן, אם היא מוכנה היא כבר תגיע בעצמה.
הרבייה מתבצעת ע"י "סחיטה" של הזכר את הנקבה, הביצים יפלטו והזוג ילקט אותם ויניח בקן הבועות.
הנקבה מטילה עד 600 ביצים ,מיד עם סיום ההטלה אם הזכר יתקוף את הנקבה יש להוציאה מאחר והזכר עלול להרוג אותה במהלך השמירה על הקן.
הביצים מוחזקות על ידי הזכר בתוך הקן ובוקעות לאחר כ - 30 - 18 שעות. בתחילה הלארוות נמצאות בתוך הקן והזכר יחזיר אליו את הלארוות הנופלות, אך כעבור 3-4 ימים הדגיגים מתחילים לשחות ולהתפזר באקווריום. יש להאכיל את הדגיגים במזון התחלתי - אינפוזוריות ובהמשך - ארטמיה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותמגיע לעיתים רחוקות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולבינוני
כותבסבי
כמות צפיות8104
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
זברית מקושטת
זברית מקושטת
זברית מקושטת
זברית מקושטת
זברית מקושטת
זברית מקושטת