דג-חייל ונוסטוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיNimbochromis venustus
שם עבריחייל ונוסטוס
שם לועזיKalingo
מיקום גיאוגרפיבחלקים הבוציים של אגם מלאווי
כללי3 מינים של נימבוכרומיסים ניזונים בצורה מאוד מעניינת, בצורה שכמעט ולא קיימת במים מתוקים. הם טורפים בזמן "השינה".
גם נימבוכרומיס וונוסטוס (Nimbochromis venustus) נימבוכרומיס פוליסטיגמה (Nimbochromis plystigma) וגם נימבוכרומיס לווינגסטוני (Nimbochromos livingstonii) שנמצאים לרוב באיזורים הדרומיים של האגם ונמצאים בסביבה הבוצית של האגם, שלושה דגים אלו פיתחו טכניקת צייד מיוחדת שניתן לצפותה גם בשבי. דגים אלו ניזונים מציקליד קטנים וחסרי ניסיון. דגים אלו לעולם לא ירדפו אחרי הטרף שלהם. השיטה שבה הדג צד הינה מיוחדת במינה, הדג משנה את צבעו לצבע לבן, קרמי, כצבע של גופה, אומנם זה מושך את תשומת ליבם של כמה ציקלידים אלב לא מספיק קרוב אל הדג כדי להיות בהישג ידו. כמו שציינתי קודם הם לרוב נמצאים באיזורים הבוציים באגם, מה שהדג עושה הוא לשכב על הצד ולהתחפר בתוך הבוץ, ברגע שהדג נמצא בחלקו בתוך המצע הוא לא מהווה איום על אותם ציקלידים קטנים ואז הם מתקרבים, על אף העובדה שנדיר מאוד לראות דגים מתים באגם. הליווינגסטוני הפוליסטיגמה והוונוסטוס יכולים לשכב עד 3 דקות ללא תנועה כלל לפני שהוא שוחה לחפש אתר ציד אחר, ברגע שהדג הקטן מתקרב הם נותנים מכה חטופה מהצד ובולעים את הקורבן.
חייל ונוסטוס
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 500 ליטרים ומעלה עם הרבה מחרב שחיה. יש לספק 2-3 סלעים גדולים.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה. זכרים צבעוניים ונקבות בצבע חום-ירוק. יש לשים לב שרק בסביבות גיל שנה הזכרים מתחילים לקבל צבע ועד אז קשה להבדיל בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי27 ס"מ
תזונהפיסקיוור מובהק (טורף). יש להאכיל דג זה במזונות בשריים מסחריים.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים אגרסיבים וגדולים אחרים.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות9184
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
חייל ונוסטוס
ציקליד חייל ונוסטוס
חייל ונוסטוס
ציקליד חייל ונוסטוס