דג-חייל ליני-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיNimbochromis linni
שם עבריחייל ליני
שם לועזיLinni
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם.
כלליהנימבוכרומיס ליני (Nimbochromis linni). הינו דג מיומן בחטיפה של מבונות צעירות מבין חרכי הסלעים. מאפייני הצייד של הליני לא נמצאו אצל שום ציקליד טורף אחר. הגודל הגדול של נימבוכרומיס ליני (לפעמים מעל 30 ס"מ) מונע ממנו לחדור לתוך המחבוא של המבונות, ולכן פיתח טכניקות צייד מיוחדות. צבע גופו משתלב טוב עם הסביבה, מעין הסוואה, הדג משייט במים הפתוחים של האגם עד שמוצא אתר ציד מתאים. ברגע שמצא אתר שכזה הוא יורד באיטיות ליד אותו מקום ומתחבא. הוא נשאר ללא תזוזה במשך מספר דקות, ברגע שהוא רואה שהטרף (במקרה שלנו אותה מבונה) יוצאת קצת ממקום מחבואה הליני, בעזרת פיו המיוחד שואב את הטרף.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 600 ליטרים ומעלה עם הרבה מחרב שחיה. יש לספק 2-3 סלעים גדולים.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה. זכרים צבעוניים ונקבות בצבע חום. יש לשים לב שרק בסביבות גיל שנה הזכרים מתחילים לקבל צבע ועד אז קשה להבדיל בין הזכרים לנקבות.
זכרים דומיננטיים יאבדו לחלוטין את צבעי ההסוואה ויעטו צבע כחול על כל גופם.
גודל פוטנציאלי35 ס"מ
תזונהפיסקיוור מובהק (טורף). יש להאכיל דג זה במזונות בשריים מסחריים.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים אגרסיבים וגדולים אחרים.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 800 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא קיים בארץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות6443
קישור לפרופיל
תמונות נוספות