דג-חייל פוסקו-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיNimbochromis fuscotaeniatus
שם עבריחייל פוסקו
שם לועזיFusco
מיקום גיאוגרפיבחופים הדרומיים והמערביים של אגם מלאווי. כמו כן ניתן למצוא גם באגם מלומבה.
כלליהנימבוכרומיס פוסצ'וטניאטוס (Nimbochromis fuscotaeniatus), הינו דג שמשוייך לג'נוס נימבוכרומיס למרות שבמבט חטוף הוא נראה דומה מאות לטיירנוכרומיס ניגיבנטר (Tyranochromis nigriventer), לדעתי היה עדיף אילו היה משוייך בג'נוס טיירנוכרומיס (Tyranochromis). מדובר בטורף שאוהב לצוד במים רדודים יחסית, הוא אנדמי לחלקו הדרומי והמערבי של האגם, בנוסף לכך הדג גם נמצא באגם מלומבה. דג זה מגיע לגודל של כ25 ס"מ ומדובר בטורף מאיים.
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 500 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה. זכרים צבעוניים ונקבות בצבע חום. יש לשים לב שרק בסביבות גיל שנה הזכרים מתחילים לקבל צבע ועד אז קשה להבדיל בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי25 ס"מ
תזונהפיסקיוור מובהק (טורף). יש להאכיל דג זה במזונות בשריים מסחריים.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים אגרסיבים וגדולים אחרים.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותבארץ ישנם שני יבואנים אשר מרבים/מייבאים דג זה וניתן למוצאו במספר מצומצם של חנויות אבל בצורה סדירה.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות7404
קישור לפרופיל
תמונות נוספות