דג-חילזון הלנה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיAnentome helena
שם עבריחילזון הלנה
שם לועזיHelena snail
מיקום גיאוגרפידרום אסיה
כלליההלנה הוא חילזון מאוד מיוחד. הוא אינו צמחוני כמו שאר החלזונות אלא טורף.
כן כן קראתם נכון. ההלנה הינו טורף חלזונות ויאכל כל חילזון בגודלו. יכול להוות פיתרון למכת חלזונות והינו הבע"ח היחיד שמתגבר ביעיולות על החילזון החרוטי. חילזון זה מהיר יחסית. חילזון זה יכול לשהות במים מלוחים ומליחים.
תנאי האקווריוםאינו בררן בתנאי המים. דרוש אקווריום שעבר סייקל, ובעל מכסה למניעת בריחתו של החילזון. יש לשים חצץ.
הבחנה בין המיניםקשה מאוד להבחין בין המינים אם כי בבגרות הנקבה גדולה במעט, בשעת הרביה לזכר ישנו חדק.
גודל פוטנציאלי2 ס"מ
תזונהאוכל כל בעיקר בשרי וכמובן... חלזונות אחרים.
שותפים לאקווריוםיש לשכנו עם שותפים רגועים ושרימפסים חזקים כגון דנטיקולטה וג'פוניקה. אין לשכנו עם חלזונות אחרים אלא אם רוצים שייעלמו.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהיש לשים במיכל מספר חלזונות בכדי שיגדל הסיכוי לזכרים ונקבות. בעת הרבייה ניתן להבחין בין זכר ונקבה שכן הזכר עולה על כונכיית הנקבה ומשדלה להזדווג עימו. הזכר יכניס את איבר הרבייה שנראה כמו חדק אל גוף הנקבה. הנקבה מטילה ביצים בצורה של קפסולות. חילזון זה אינו מתרבה מהר, נקבה מטילה עד ל-3 ביצים בחודשיים.הביצים או ה"קפסולות" מודבקות לעצמים כגון צמחים, עצים אבנים וכו'. לאחר כשבוע החילזון בוקע מהביצה ומייד יורד למצע ומתחפר. שם ישהה קרוב ל-6 חודשים עד אשר יהיה גודלו כחצי ס"מ וכל זאת בכדי שהוריו לא יטרפו אותו.אם כך איך נבחין אם בקעו הביצים שהרי הקטנים ישר מתחפרים? אם הקפסולה קיבלה גוון ירקרק אפרפר ואין יותר מרכז צהבהב אזי סימן שהחלזון בקע.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 8
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות10367
קישור לפרופיל
תמונות נוספות