דג-חילזון חרוטי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMelanoides tuberculata
שם עבריחילזון חרוטי
שם לועזיMalaysian Trumpet Snail
מיקום גיאוגרפיבמקור מלזיה כיום בכל העולם
כלליחילון חרוטי הינו חילזון נפוץ מאוד בתחביב ולדעתי הינו נכס לאקווריום. לחילזון זה יש טבע להתחפר במצע בשעות היום ולצאת בלילה או כשהוא מריח מזון. התנהגות זו טומנת בחובה יתרון גדול שכן בכל יתחפרות כזו החילזון מאורר את המצע. החילזון מתרבה בכמויות עצומות וכמעט ואי אפשר להוציאו מהאקווריום מרגע שהוכנס. החילזון החרוטי הגיע גם לחופי הכנרת וניתן למצוא וורציאה בהירה של חיזלון זה בימת הכנרת.
תנאי האקווריוםאינו בררן במיוחד, יש לדאוג למכסה שכן חילזון זה אוהב לצאת לטיול מחוץ לאקווריום.
יש לדאוג לחצץ.
הבחנה בין המיניםחילזון זה הינו אנדרוגינוס-מונח בזואולוגיה המציין בעל חיים אשר נולד עם מערכת מין נקבית וזכרית.
גודל פוטנציאלי5 ס"מ
תזונהאוכל כל, יש לתת לו מזון שוקע.
שותפים לאקווריוםשותפים רגועים, בעיקר דגים טרופיים וחלזונות אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהמכיוון שחילזון זה הינו אנדרוגינוס אין צורך לדאוג לזוג. החלזונות יזתווגו בינהם וידביקו ביצים חצץ במין שקיק שקוף כזה. הביצים בוקעות תוך 3-5 ימים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 12
קושי גידולקל מאוד
כותבevox
כמות צפיות8452
קישור לפרופיל
תמונות נוספות