דג-חילזון קרניים-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיClithon corona
שם עבריחילזון קרניים
שם לועזיHorned Nerite Snail
מיקום גיאוגרפידרום אפריקה
כלליאחד החלזונות המוזרים ומיוחדים למראה. חילזון הקרניים שייך למשפחת הניטריטים, והוא בין הזנים הקטנים במשפחה. צביו פבים צהובים ושחורים מושכים את העין אך מה שמושך יותר הם הקרניים המוזרות שעל כונכייתו. אין מיקום מסויים של הקרניים והן צומחות באקראי בלי שום תבנית מסוימת ויכול ליהיות חילזון קרניים עם קרניים בשולי הגוף וכזה עם קרניים במרכז הגוף. הקרניים צומחות עם הגיל אך בשלב מסויים נפסקת צמיחתן. הקרניים באו כאמצעי להרתעת טורפים ויכולות לפצוע אפילו אדם באם לא נזהרים.
תנאי האקווריוםככל הניטריטים אין לו דרישות גדולות, צריך תנאי מים בסיסיים, דקורציית צמחייה וגזעים.
יש לשים מכסה סגור טוב מעל האקווריום שכן חילזון זה יכול לברוח מחוץ לאקווריום.
הבחנה בין המיניםקשה להבחין בין המינים, אך בהחלט ניתן להבחין מתי שהנקבה מטילה את ביציה. דרושים זכר ונקבה בכדי להרבותם.
גודל פוטנציאלי2 ס"מ
תזונהאוכל בעיקר אצה ירוקה ואצת כתמים אך ניתן להרגילו לאוכל מסחרי שוקע.
שותפים לאקווריוםיש לשכנו עם שותפים שקטים ולא אגרסיביים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלאחר שזיהינו זכר ונקבה, יש להעבירם בהדרגה למים מליחים. הנקבה תטיל ביצים והזכר יעקב אחריה ויפרה הביצים. לאחר ההפרייה יש להחזיר ההורים למיכל הקיבוצי בהדרגה. החלזונות הקטנים יתפתחו בהדרגה ולכשייבקעו יש להאכילם במרק ספירולינה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH3 עד 12
קושי גידולקל מאוד
כותבevox
כמות צפיות6074
קישור לפרופיל
תמונות נוספות