דג-טטרה נאון-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיParacheirodon innesi
שם עבריטטרה נאון
שם לועזיNeon Tetra
מיקום גיאוגרפינהר האמזונס, דרום-מזרח קולומביה ומזרח פרו
כלליבין דגי המים המתוקים המבוקשים ביותר.
הניאון טטרה הוא דג מאוד נפוץ באקווריומי צמחיה ובכלל בתחביב עצמו. הדג עצמו רגיש מעט ואינו יקר או נדיר, הדג הוכר לראשונה ויובא מדרום אמריקה על ידי דר.ג'ורג' ס.מיירס.
הדג גדל למימדים של שלושה עד ארבעה סנטימטרים (למרות שראיתי כמה ענקים בודדים בגודל 5 ס"מ).
טטרה נאון
תנאי האקווריוםאקווריום החל מ40 ליטר, מומלץ לתת לכל דג 3-5 ליטר, מומלץ לגדל את הניאונים באקווריום צמחיה, הם מרגישים בטוחים יותר והצבעים שלהם בולטים אפילו יותר כשהם באקווריומי צמחיה.
הבחנה בין המיניםאפשר להבחין בין זכרים לנקבות לפי הבטן, צריך "להרעיב" את הניאונים ליום יומיים ולראות למי יש בטן בולטת יותר, לרוב לכרים יש בטן שטוחה ולנקבות בטן עגולה יותר.
גודל פוטנציאלי5 ס"מ
תזונהאוכלי כל, אפשר לתת מזון על בסיס צמחי ומזון על בסיס בשרי, מומלץ לגוון עם אוכל שמיועד לדגים טרופיים (לרוב עם אחוז חלבון גבוה שמקורו בצמחים או מקמח דגים) ולתת תולעי דם כל יומיים.
שותפים לאקווריוםהניאונים יסתדרו עם דגים רודפי שלום כמו קורידורסים, טטרות אחרות, גופים יש להשים לב שהניאונים לא מציקים להם בגלל הזנב שלהם. לא מומלץ לשלב עם סקלארים וציקלידים אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההרבייה עצמה מסובכת ואפילו מסובכת מאוד, צריך לעטוף את האקווריום בטפט שחור, מבחוץ לעטוף את האקווריום בקלקר על מנת לשמור על טמפ' יציבה, אפשר גם להוסיף תאורת לדים (LED) כחולה על מנת ליצור אשליה של אור ירח, המים צריכים להיות מאוד רכים ומעט חומציים, כלומר מי גשמים או מי אוסמוזה הפוכה (במינון של 95% מי אוסמוזה ו-5% מי ברז).
לאחר שההורים הטילו את הביצים אפשר להפריד את הביצים מההורים ולשמור על הביצים בתוך אקווריום עם איכות מים גבוהה מאוד (מי אוסמוזה) על מנת למנוע פונגוס שעלול להתפשט על הביצים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 12
קושי גידולבינוני
כותבאורן546
כמות צפיות13969
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
טטרה נאון
טטרה נאון
נאון
טטרה נאון
נאון
טטרה נאון
טטרה נאון
טטרה נאון
טטרה נאון
טטרה נאון