דג-טטרה שינים בולטות-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיExodon paradoxus
שם עבריטטרה שינים בולטות
שם לועזיBucktooth tetra
מיקום גיאוגרפידרום אמריקה ביובלי האמזונס
כלליאם היינו צריכים הוכחה שהדג ניאון החמוד שיש לנו באקווריום הוא בן דודו של הפירנאה האיום, מגיע הטטרה שיניים בולטות. אנקדוטה מעניינת היא כי על אף שנראה שיש לדג שיניים בולטות האמת היא שאין לו באמת שיניים וזה רק למראה בלבד. אך אל תטעו, כמו בן דודו הפירנאה גם לדג זה יש אופי אגרסיבי והוא יטריד ויחסל כל דג בגודלו וינשך כמעט כל דג שאף כפול ממנו בגודל ויותר. המעניין הוא שכמו פירנאה גם דג זה צריך ליהיות בלהקה הגדולה מ-8 פריטים שאם לא הם יציקו אחד לשני עד מוות. נתון מעניין נוסף הוא שהדגים כה אגרסיביים עד שחובב בחו"ל דיווח כי הם סגרו על דג פירנאה בודד ונגסו בו עד שמת.
תנאי האקווריוםאקווריום החל מ-150 ליטרים, מומלץ לתת לכל דג 6-10 ליטר, מומלץ לגדל את הדג באקווריום צמחיה, הם מרגישים בטוחים יותר במספרים גדולים והצבעים שלהם בולטים אפילו יותר כשהם באקווריומי צמחיה.
הבחנה בין המיניםלרוב לזכרים יש בטן שטוחה ולנקבות בטן עגולה יותר.
גודל פוטנציאלי12 ס"מ
תזונהאוכלי כל, אפשר לתת מזון על בסיס בשרי, מומלץ לגוון עם אוכל שמיועד לדגים טרופיים (לרוב עם אחוז חלבון גבוה שמקורו בצמחים או מקמח דגים) ולתת תולעי דם פעמיים בשבוע כפינוק.
שותפים לאקווריוםאין לשכנם עם דגים רגועים או עם ציקלידים אגרסיביים, למעשה הכי טוב לשכן אותם לבדם בלהקה של 8 פריטים ומעלה.
מזגאגרסיבי מאוד
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהרבייה יחסית קלה- יש לשכן זכר עד שניים על נקבה אחת.
האקווריום לא צריך להיות גדול ומיכל בעל נפח של 10 ליטר יהיה די והותר.
יש להכניס שתיל צמח אחד ולמקמו בקצה אחד ניתן להשתמש בצמח פלסטיק.
יש להאכיל מס' ימים במזון חי.
הנקבה תטיל את הביצים באיזור הצמחים כאשר מרביתם ידבקו על העלים.
אין חובה להוציא את הבוגרים לאחר ההטלה אך הדבר מומלץ.
הבקיעה תהיהלאחר כ-24 שעות ולאחר יומיים שלושה הדגיגים יתחילו לשחות באופן חופשי.
יש להאכיל בתחילה במזון זעיר כאינפוזוריה.
הדגיגים מגיעים לבגרות לאחר כ-5 חודשים
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 12
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות6310
קישור לפרופיל
תמונות נוספות