דג-טמוצקילה סיבולדי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיTomocichla sieboldii
שם עבריטמוצקילה סיבולדי
שם לועזיTomocichla sieboldii
מיקום גיאוגרפיקוסטה ריקה,פנמה
כלליהטמוצקילה סיבולדי אינו דג צבעוני ובעל צבעים עיקריים של שחור ולבן המתחלקים על גופו בצורה של פס עבה ושחור הנמתח לאורך החלק העליון של הגוף ומכסה הזימים.
מבחינת מראה, הדג מאופיין בגוף שונה מאוד ביחס לציקלידים מרכז אמריקאים גדולים אחרים. גופו מוארך ומסתיים בקדמת פנים הנתחמת בצורת משולש כהה זווית בדומה לציקלידים רבים מאגם מלאווי שבאפריקה.
הטמוצקילה סיבולדי אשר התגלה לאדם בשנת 1863 הינו דג אחד מתוך משפחה מצומצמת של ציקלידים בשם "טמוצקילות" המונה 3 מינים.
Tomocichla sieboldii
תנאי האקווריוםנפח אקווריום מומלץ יהיה 200 ליטר לכל הפחות, עם מרחב שחייה גדול.
לשם דימוי הסביבה הטבעית של הדג מומלץ מאוד לשלב זרימות חזקות במיכל, וחצץ(חולי או גרוס דק). במידה ורוצים לעצב את המיכל יש להשתמש בגזעי סחף ובסלעים לא גבוהים במיוחד.
באקווריום בו משוכן טמוצקילה סיבולדי לא מומלץ לעצב בעזרת שורשים מפותלים/ בניית מסלעות אשר יגבילו את מרחב השחייה שלו.
מבחינת ערכי מים דג זה דורש ערכים כמעט מושלמים, ואין להתפשר על פילטרציה נחותה או שאר דברים שיכולים לפגוע באיכות המים
הבחנה בין המיניםלא חד משמעית עד להתחלת חיזורים והטלות. הזכרים גדולים מהנקבות ולעיתים גם בעלי צבעים חזקים מהן
גודל פוטנציאלי20 ס"מ
תזונהצמחית בעיקרה. חובה לשים דגש על מזון צמחי איכותי. יש לגוון מידי פעם עם מזון בשרי על מנת להעשיר את הדג בחומרים ולחזק את התחושה הטבעית שלו.
שותפים לאקווריוםמרכז אמריקאים סמי אגרסיביים. יש אפשרות לשלבו גם עם דרום אמריקאים גדולים.
מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהאפשרית בהחלט אך לא קלה. הטמוצקילה סיבולדי הינו מטיל מצע. על מנת להתחיל בתהליך הרבייה יש תחילה ליצור זיווג ע"י גידול כמה פרטים מגיל צעיר אשר יבחרו בעצמם ובדרך טבעית את בני הזוג.
לאחר יצירת זיווג מוצלח יש להתחיל בדימוי עונת היובש ע"י הורדת מפלס המים במיכל והעלאת הטמפרטורה במים, ומיד לאחר מכן להתחיל ולדמות את עונת הגשמים בעזרת הורדת הטמפרטורה בהדרגה, והעלאת מפלס המים בשנית עד להתחלת חיזורים והטלות.
לאחר ההטלה הראשונה, יחל הזוג במחזוריות של הטלות. כ100 ביצים בכל הטלה.
במהלך הרבייה ובמיוחד במהלך השמירה על הביצים יהפכו שני בני הזוג לאגרסיביים במיוחד ומומלץ לבודד אותם ואת הביצים למיכל נפרד. לאחר בקיעת הדגיגים אין דאגה לאכילתם ע"י ההורים כיוון שהטמוצקילה סיבולדי ידוע כ"הורה מצטיין" ונוהג לשמור על דגיגיו בקנאות.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר, רק בהזמנה מיוחדת
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
קושי גידולבינוני
כותבמאור- MR11
כמות צפיות3301
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
Tomocichla sieboldii
טמוצקילה סיבולדי