דג-יוקיילוס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיChilotilapia euchilus
שם עברייוקיילוס
שם לועזיBig Lipped Chilotilapia
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם
כללילקילוטילפיה יוקיילוס ישנן שפתיים גדולות ועבות שבעזרתן הוא ניזון מחסרי חוליות לרוב ולא מדגיגי ציקלידים. קילוטילפיה יוקיילוס לרוב נצפה באיזורים החוליים באגם כשהוא ניזון מחסרי החוליות שעל הסלעים שמפוזרים על החול. ניתן להבדיל של הקילוטילפיות מפלסידוכרומיס מילומו (Placidochromis milomo) בקלות, למילומו ישנם פסים אנכיים לאורך הגוף בעוד שלקילוטילפיות אין. הוקיילוס לרוב נמצא בעומקים עמוקים יותר מ5 מטרים ויכול להגיע לעומקים של עד 100 מטרים, פריטים שנתפסו בעומקים האלו היו הרבה יותר גדולים מן הרגיל, לרוב אחרי 30 ס"מ.
תנאי האקווריוםיש לשכן דג זה באקווריום של 500 ליטרים ומעלה עם מסלעה נרחבת ומצע חולי.
הבחנה בין המיניםהבחנה קלה. זכרים צבעוניים ונקבות בצבע אפור. יש לשים לב שרק בסביבות גיל 8 חודשים הזכרים מתחילים לקבל צבע ועד אז קשה להבדיל בין הזכרים לנקבות.
גודל פוטנציאלי28 ס"מ
תזונהבשרית. יש להוסיף חסרי חוליות, כמו מייסיס וקריל.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים שלווים אחרים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 500 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 14 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא קיים. בשנת 2006 הגיע הדג לארץ בצורה חד פעמית.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות5677
קישור לפרופיל
תמונות נוספות