דג-לאניסטיקולה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMetriaclima livingstonii
שם עברילאניסטיקולה
שם לועזיMalawi Shell Dweller
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, לרוב באיזורי הכונכיות באגם.
כלליהמטריקאלימה ליווינגסטוני (Metriaclima livingstonii) מה שנקרא בעבר מטריאקלימה לאניסטיקולה (Metriaclima lanisticola), הוא דוגר הכונכיות של אגם מלאווי! מדובר בדג שבגודלו המקסימלי מגיע ל6 ס"מ. בחלקו הדרומי של האגם הדג מגיע גם ל13 ס"מ ולכן לא יכול להכינס לתוך הכונכיות. ניתן למצוא דג זה גם באגם מלומבה (Malombe)
עדיין מדובר בדוגר פה, הרבייה מתבצעת כשאר דוגרי הפה אבל בסיום תקופת ההחזקה הדגיגים מועברים לכונכיות. תקופת ההחזקה היא קצרה מאוד יחסית לאגם מלאווי (תקופת ההחזקה הנורמאלית היא בין 21-28 יום) והיא 16 ימים ולפעמים גם פחות. כנראה בגלל שהדגיגים מועברים לכונכיות שם הם מוגנים ולא משוחררים לאגם לחיות את חייהם בצורה עצמאית כמו שאר הדגים.
תנאי האקווריוםיש לספק אקורויום של 80 ליטרים ומעלה עם כמה מערות והרבה כונכיות.
הבחנה בין המיניםהנקבות אפורות, בעוד שהזכרים מקלבים צבעי כחול על הפנים.
גודל פוטנציאלי6 ס"מ
תזונהאוכל כל, יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםמבונות קטנות אחרות.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינינוטה לתוקפנות
רבייהדוגר פה פוליגמי, יש לספק 4 נקבות על כל זכר. ההטלה תתבצע כמו שאר המלאווים, ולאחר תקופה של 13-16 יום הדגיגים יועברו לתוך הכונכיות. ההורים ישמרו על הדגיגים הקטנים בחודש הראשון של חייהם.
יש להאכיל את הקטנים בארטמיה מובקעת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא קיים בארץ.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות5687
קישור לפרופיל
תמונות נוספות