דג-לפטוזומה בלאק בי-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCyprichromis sp. "Leptosoma Jumbo" (Black Bee)
שם עברילפטוזומה בלאק בי
שם לועזיBlack Bee Leptosoma
מיקום גיאוגרפיאגם טנגניקה, ליד החוף מפימבווה.
כללידג זה אינו לפטוזומה, מדובר במין שעוד לא הוגדר ונקרא ספ. לפטוזומה ג'מבו (sp. "Leptosoma Jumbo" ) מין שעוד יוגדר בעתיד בתור משהו אחר, מדובר במין שהוא יותר גדול מהלפטוזומות האחרים אבל מכיוון שדרכי ההתנהגות, האכילה והרבייה זהים ללפטוזומות דג זה יתואר כלפטוזומה.
הבלאק בי הינו דג יפה עד מאוד שמציג צבעי צהוב ושחור.

הלפטוזומות הינם ציקלידים צרים הדומים לסרדינים.
הלפטוזומות הינם מבין הציקלידים הטנגניקאים הכי פופולריים בתחביב וניתן לראותם כמעט בכל אקווריום טנגניקאי קהילתי. בטבע הלפטוזומות נמצאים בכל מקום בצידו המזרחי של האגם שבו ישנו חוף סלעי עם מים עמוקים וצלולים, זאת אומרת שמין זה מתפרש על מרחק של כ300 קילומטרים!
כיום ישנם 5 וואריאציות של מין זה אשר מוצהרות, אך מאמינים שישנן עוד כמה.
בטבע הלפטוזומות נעים בד"כ באסכולות של אלפים, ולפיכך באקווריום יש לשכנם בקבוצות גדולות.
בטבע קורה דבר מעניין במיוחד, הלפטוזומות משחררות לרוב את הדגיגים בשוניות סלעיות במיוחד בהם נמצא הדג לפידולמפרולוגוס פרופונדיקולה (Lepidiolamprologus profundicola ) אשר עסוקים בשמירה על צאצאיהם שלהם, הנקבה פולטת את דגיגיה בלי שההורים של הלפידו' לא ישימו לב ובכך דואגת שמישהו אחר ישמור על דגיגיה. בשביל הרבה לפטוזומות בטבע ההורים היחידים שהם מכירים הם הלפידולמפרולוגוסים.
לפטוזומה בלאק בי
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 250 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה ומספר סלעים גבוהים.
הבחנה בין המיניםיחסית קלה, הזכרים הדומיננטיים מציגים מצגת צבעים יפה בעוד הנקבות כסופות. יש לשים לב שזכרים לא דומיננטיים עלולים להיראות כמו הנקבות, כמו כן בגודל סופי הזכרים גדולים מהנקבות ב2-3 ס"מ. כמו כן, צבעי הזכרים יתחילו להופיע רק בגיל של 7-8 חודשים בצורה ניכרת.
גודל פוטנציאלי15 ס"מ
תזונהבטבע ניזונים מזואופלנקטון. יש לספק מזון מלא לציקלידים.
שותפים לאקווריוםיסתדרו טוב עם רוב הטנגניקאים, הרבה משלבים אותם עם טרופאוסים. כמו כן אין לשלבם עם דגים קטנים מאוד כי עלולים לבלוע אותם, שכן ללפטוזומות ישנו פה שנפתך כמו שקנאי. בנוסף אין לשכנם עם דגים גדולים כדוגמאת הפרונטוזות כי הם עצמם עלולים להיבלע.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייההלפטוזומות הינם דוגרי פה פוליגמיים, אך לא דוגרי פה פוליגמיים רגילים. הלפטוזומות בטבע מטילים בקו דמיוני במים ב3 "סטים" שונים. ההטלה מתחילה בעומק של כמה מטרים בצורה רגילה של דוגרי פה. לאחר מכן יורדים כמה מטרים בזמן שהם רוקדים אחד סביב השניה ובפעם השלישית כמו הנ"ל. באקווריום ההטלה כנראה תתבצע במקום אחד ולא כמו בטבע. הנקבה תטיל בין 5-20 ביצים בד"כ. משך הדגירה בפה יהיה כ26-32 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותשאיר אותם לדאוג לעצמם.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 24
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות6114
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
לפטוזומה בלאק בי
לפטוזומה בלאק בי