דג-מאקרוסטומה-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיTyrannochromis macrostoma
שם עברימאקרוסטומה
שם לועזיTyrannochromis macrostoma
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם
כלליטירנוכרומיס מאקרוסטומה הוא אחד מטורפיו המאיימים ביותר של אגם מלאווי. מדובר בדג עצום אשר ניזון מטרף של מבונות בוגרות (!) - דבר זה יוצא דופן שכן רוב הטורפים באגם ניזונים מדגיגים צעירים. הוא עושה זאת באמצעות מארב מאחורי סלעים גדולים. הנקבות המחזיקות נשארות בקרבת מקום לטריטוריית הזכר שם היא מוגנת יותר. דבר מעניין נוסף הוא שהמאקרוסטומה תכניס ותוציא את הדגיגים מפיה גם 6 שבועות לאחר הפליטה הראשונית, ובמשך כל התקופה הזאת (9-10 שבועות) לא תאכל דבר!
תנאי האקווריוםיש לגדל דג זה באקווריום של 900 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה ומצע חולי.
הבחנה בין המיניםיחסית קלה, זכרים צבעוניים ונקבות חומות. סביב גיל של שנה יתחיל להתפתח צבע אצל הזכרים, דבר שיקל על ההבחנה
גודל פוטנציאלי36 ס"מ
תזונהדג פיסקיוור (טורף) לחלוטין. יש לספק תזונה בשרית.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים גדולים אחרים.
מזגסמי אגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 1000 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא קיים כרגע בארץ.
בתחילת 2009 הגיעו מספר פריטים בודדים מהטבע.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות4792
קישור לפרופיל
תמונות נוספות