דג-מאקרו צבתות חלודות-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMacrobrachium sp.
שם עברימאקרו צבתות חלודות
שם לועזיRusty Macro
מיקום גיאוגרפיהודו
כללישרימפס המאקרו צבתות חלודות הינונ המאקרו היפה בעיניי והאהוב עליי. הזכרים של מין זה הם היחידים ממשפחת המאקרו שגופם הם חום חלודה וצבתותיהם הם בצבע אחיד-שחור. הנקבות בעלות דפוס של פסים אדומים על הגוף והיביצים שהם נושאות בצבע ירוק בהיר. הצעירים למין זה נושאים פסים אדומים לאורך הגוף ונקודות חומות אדומות ולכן יש להשגיח כי לא קונים זן אחר. אין לטעות ולחשוב שבגלל גודלו ניתן לשלבו עם דגים אחרים או שרימפסים אחרים, אחד מהם יסיים את חייו במהרה. המאקרו הם לא טורפים מטבעם אך ינצלו הזדמנות כאשר דג נח בקרקעית או נראה חלש. עוד עובדה מרתקת היא שכל המאקרו בטבע אוכלים חלזונות והם פשוט שולפים אותם מהכונכיה, אז למי שיש חלזונות יכול לתת להם אותם כמאכל.כמו כל המאקרו גם שעיר הצבתות מתנהל על ידי הרמון: זכר אחד ששולט בכמה נקבות, זכר נוסף יהווה מטרד והם כנראה יילחמו עד המוות על שליטה בהרמון.
תנאי האקווריוםהחל מ40 ל'
אין דרישות מיוחדות, חשוב לא לשכן במים חומציים מידיי.
יש לדאוג לדקוציות התחבאות כגון:צינורות, כדים, מסלעות וכד'.
יש לדאוג למכסה לאקווריום ולסגירה הרמטית שכן שרימפס המאקרו נוטה לברוח בקלות מהאקווריום. במידה ומצאנו אותו משוטט מחוץ למיכל, אין להחזירו ישירות למים, כי אם להניחו בקופסה עם מי האק' המגיעים עד חציו, ולהוסיף בהדרגה כל כמה דקות מים עד אשר כוסה הסרטן והוא יכול לנוע במים. לאחר מכן ניתן להחזירו.
הבחנה בין המיניםהזכר גדול מהנקבה וצבתותיו גדולות יותר. כמו כן לנקבות יש צבת אחת גדולה מהשנייה.
כמו כן צבעיהם שונים כפי הנכתב מעלה.
גודל פוטנציאלי7 ס"מ
תזונהאוכל כל (אומניבור) יעדיף מזון שוקע בשרי.
שותפים לאקווריוםאין לשכנו דגים או חסרי חוליות אחרים שכן אחד מהם ימצא את מותו. כמו כן 40 ל' יספיקו לזוג אחד ואין לשכן במיכל שפחות מ-150 ל' 2 זכרים.
מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהבכדי ליצור רבייה יש להכניס זכר ונקבה, לעמעם את התאורה ולקרר מעט את הטמפ'. הזכר יחזר אחרי הנקבה בתוקפנות, יש לבחון כי הנקבה אכן מצאה לעצמה מקום מסתור להטלת השרימפסונים.
לצבת האדום אין שלב לארב ושינוי צורה אלא נולד כדמות הוריו.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותדי נדיר, לעיתים מגיע בטעות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 14
קושי גידולבינוני
כותבevox
כמות צפיות7110
קישור לפרופיל
תמונות נוספות