דג-מאקרו שעיר הצבתות-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיMacrobrachium eriocheirum
שם עברימאקרו שעיר הצבתות
שם לועזיFuzzy claw macro
מיקום גיאוגרפיתאילנד
כללימאקרו שעיר הצבתות הוא שרימפס המאקרו הרגוע ביותר מבין קבוצת שרימפסי המאקרו. המייחד שרימפס זה הוא כשמו-צבתות ארוכות (אצל הזכרים) ושעירות. בניגוד לרוב המאקרו הוא אמנם טריטוריאלי, אך לא יכסח את שאר הזכרים וכל הזכרים מגדלים צבתות גדולות. שעיר הצבתות הוא בין המינים הקטנים של המאקרו ולדעתי בין היפים שבהם. אין לטעות ולחשוב שבגלל גודלו ניתן לשלבו עם דגים אחרים או שרימפסים אחרים, אחד מהם יסיים את חייו במהרה. המאקרו הם לא טורפים מטבעם אך ינצלו הזדמנות כאשר דג נח בקרקעית או נראה חלש. עוד עובדה מרתקת היא שכל המאקרו בטבע אוכלים חלזונות והם פשוט שולפים אותם מהכונכיה, אז למי שיש חלזונות יכול לתת להם אותם כמאכל.כמו כל המאקרו גם שעיר הצבתות מתנהל על ידי הרמון: זכר אחד ששולט בכמה נקבות, זכר נוסף יהווה מטרד והם כנראה יילחמו עד המוות על שליטה בהרמון.
תנאי האקווריוםהחל מ40 ל'
אין דרישות מיוחדות, חשוב לא לשכן במים חומציים מידיי.
יש לדאוג לדקוציות התחבאות כגון:צינורות, כדים, מסלעות וכד'.
יש לדאוג למכסה לאקווריום ולסגירה הרמטית שכן שרימפס המאקרו נוטה לברוח בקלות מהאקווריום. במידה ומצאנו אותו משוטט מחוץ למיכל, אין להחזירו ישירות למים, כי אם להניחו בקופסה עם מי האק' המגיעים עד חציו, ולהוסיף בהדרגה כל כמה דקות מים עד אשר כוסה הסרטן והוא יכול לנוע במים. לאחר מכן ניתן להחזירו.
הבחנה בין המיניםהזכר גדול מהנקבה וצבתותיו גדולות יותר. כמו כן לנקבות יש צבת אחת גדולה מהשנייה.
גודל פוטנציאלי7 ס"מ
תזונהאוכל כל (אומניבור) יעדיף מזון שוקע בשרי.
שותפים לאקווריוםאין לשכנו דגים או חסרי חוליות אחרים שכן אחד מהם ימצא את מותו. כמו כן 40 ל' יספיקו לזוג אחד ואין לשכן במיכל שפחות מ-150 ל' 2 זכרים.
מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהבכדי ליצור רבייה יש להכניס זכר ונקבה, לעמעם את התאורה ולקרר מעט את הטמפ'. הזכר יחזר אחרי הנקבה בתוקפנות, יש לבחון כי הנקבה אכן מצאה לעצמה מקום מסתור להטלת השרצונים.
לשרימפס המאקרו יש 2 שלבי מאטמורפזה (שינויי צורה בבקיעה) שלב ראשון: הנקבה משחרת את הלארוות והם נצמדים לחצץ או לדקורצייה לאחר כיום יומיים, הלארוות משנות צורה לצורת בוגר ומתפתחים כמו שאר השרימפסים. אין צורך בערכי מים מיוחדים לרבייה. בשלב הלארוות אין צורך להאכיל את הלארוות.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותדי נדיר, לעיתים מגיע בטעות.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 14
קושי גידולבינוני
כותבevox
כמות צפיות6503
קישור לפרופיל
תמונות נוספות