דג-מורי דולפין-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCyrtocara moorii
שם עברימורי דולפין
שם לועזיBlue Dolphin
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי ואםג מלומבה
כללילאורך החופים של מפרץ נקטה והחוף צ'ילומבה נצפה הדג פוסורוכרומיס רוסטראטוס (Fossorochromis rostratus) ביחד עם הדג סירטוקרה מורי (Cyrtocara moorii). הסירטוקרה מורי מרוויח מאוד מהשהיה הצמודה לצד פוסורוכרומיס רוסטראטוס, הדג הגדול והארוך הזה (רוסטראטוס) מעביר דרך הזימים שלו וחופר בחול כמויות גדולות מאוד של מצע וכך נגלים לעיני הרבה דגים (שביניהם גם סירטוקרה מורי) שאריות טעימות של מזון מסוג זה או אחר. זאת היא בעצם שיטת ה"עקובים הכחולים" ששמענו עליה רבות. מדובר בקבוצה של כמה עשרות מינים שעוקבים אחרי דגים מסויימים שמעלים בצורה כזאת או אחרת את המצע ומביאים לעירבולו וזאת היא בעצם דרך התזונה היחידה (ברוב המקרים. ישנם מינים שניזונים גם מדברים אחרים) של אותם עוקבים כחולים. סירטוקרה מורי, שכנראה הינו מין עתיק יומין הוא הדג שהכי מותאם לפעילות זו. למורי ישנו דיסטריביוציה (תפוצה) בכל רחבי האגם. סירטוקרה מורי אוהב לעקוב אחרי מספר מסויים של מינים, במיוחד אחרי טניולת'ירנופס פראאורביטליס (Taniolethrinops praeorbitalis), לא נראה שזה מפריע לדג ש"עוקבים אחריו" ששוחים אחריו כמו כלבים מאולפים. עוד היבט מעניין במורי זה שהוא מגן על הדג שאחריו הוא עוקב כמו על הטריטוריה שלו, הוא לא נותן לשום דג אחר להתקרב. כשמורי מפסיק לעקוב אחרי דג או שהוא לא דומיננטי לגבי טריטוריה מסויימת, שני כתמים גדולים מופיעים על גופו. אבל ברגע שהוא נהיה דומיננטי (לגבי דג או טריטוריה) הכתמים האלו נעלמים והוא מקבל צבע כחול כהה. כך זה גם בשבי.
ניתן למצוא את סירטוקרה מורי גם באגם מלומבה (Malombe)
מורי דולפין
תנאי האקווריוםמורי דולפיןדורש אקווריום של 400 ליטרים ומעלה עם הרבה מרחב שחיה. יש להימנע מאבנים וסלעים.
הבחנה בין המיניםאבחנה קשה במידה יחסית. בבגרות האבחנה קלה, לזכר ישנם סנפירי גב ושת מוארכים יותר, צבע כחול חזק יותר וגם אם מדובר בדג גדול אז בבליטה במצח שהמורי כ"כ מאופיין בה. כמו כן גם בגיל של 8 חודשים ומעלה חלק מהסימנים האלה ניכרים לעין במידה קטנה.
גודל פוטנציאלי22 ס"מ
תזונהאוכל כל. יש לספק מזון בשרי וצמחי ויש גם לגוון בחסרי חוליות. כמו כן יש להוסיף ספירולינה לתפריט הדג.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים שלווים אחרים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 250 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 12 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
יש להיזהר אם מבצעים חליבה מאחר ונקבות המורי פחדניות מאוד ויפלטו לרוב את הדגיגים/לארוות/ביצים רק כשיראו רשת נכנסת לאקווריום לכן יש להיזהר מאוד.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותהמורי דולפין נפוץ מאוד.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות15129
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
מורי דולפין
מורי דולפין
מורי דולפין
ציקליד מורי דולפין