דג-מרון כחול-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCherax tenuimanus
שם עברימרון כחול
שם לועזיBlue Marron
מיקום גיאוגרפיצפון מערב אוסטרליה
כלליהמרון הכחול הינו אחד הסרטנים הנפוצים ביותר ויפים ביותר שיש בתחום הסרטנים. נקרא כך בשל צבעו הכחול העז. המרון הכחול הוא סרטן בעל 10 רגליים שעיר ומעניין. לאחרונה התגלה בארץ שימוש מיוחד למרון. מכיוון שלסרטני מים מתוקים יש יכולת מדהימה לחדש את שריונם מהר, ניצלו זאת חוקרים בארץ כדי לפתח תרופה למחלות הקשורות לבריחת סידן. המרון הכחול הוא סרטן אגרסיבי וככזה אין לשכנו עם דגים כלל ואם כבר אז עם דגים גדולים וחזקים. המרון משיל את שריונו בכדי לגדול מרגע שזיהיתם השלה יש לבודד את הסרטן ולהשאיר לו את הנשל לאחר ההשלה כדי שיוכל לאוכלו ולהתחזק. לאחר כיומיים ניתן להחזירו.
תנאי האקווריוםנפח מיכל: החל מ40 ל'.
חובה לשים מכסה לאקווריום שכן סרטן זה יכול לברוח מהחרך הקטן ביותר ויש לשים דגשרב על כך. במידה ומצאת אותו משוטט מחוץ למיכל, אין להחירו ישירות למים, כי אם להניחו בקופסה עם מי האק' המגיעים עד חציו, ולהוסיף בהדרגה כל כמה דקות מים עד אשר כוסה הסרטן והוא יכול לנוע במים. לאחר מכן ניתן להחזירו.
יש לשים לו באקווריום דקורצית סלעים וכדים. אין לשכן עימו צמחים שכן הוא יגזום אותם.
הבחנה בין המיניםלזכר יש זוג גונופונדיומים לפני זוג הרגליים האחרויות ואילו אצל הנקבה הם נמצאים לפני זוג הרגליים הרבעיות או השלישיות. הנקבה שעירה פחות וקורה מצב שנדמה כי הפרט הוא דו מיני אך מחשיבים אותו כזכר.
גודל פוטנציאלי30 ס"מ
תזונהאוכל כל, מעדיף אוכל חי. יש לתת לו טבליות שוקעות בשריות.
שותפים לאקווריוםברמת העיקרון אין לשכן עימו כל דג מחשש לטריפה ואולם ניתן לשכן עימו דגים גדולים שהוא אינו מהווה סכנה להם. אן לשכן עימו זכרים נוספים, ואם שיכנתם נקבות יש לשים לב למלחמות הפורצות בינהם.
מזגאגרסיבי
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהבכדי ליצור רבייה יש להכניס זכר ונקבה, לעמעם את התאורה ולקרר מעט את הטמפ'. הזכר יחזר אחרי הנקבה בתוקפנות, ובסיום ההטלה וההפריה יש להוציא הנקבה מחשש לחייה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 14
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות10243
קישור לפרופיל
תמונות נוספות