דג-נושך עיניים - קומפרסיספס -ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיDimidiochromis compressiceps
שם עברינושך עיניים - קומפרסיספס
שם לועזיMalawi Eye Biter
מיקום גיאוגרפיאגם מלאווי, תפוצה בכל האגם
כלליהקומפרסיספס (בלטינית, דחוס). הינו דג שכמעט ולא נראה בסביבה הסלעית (חוץ מאשר באי צ'יזומולו). ישנה וואריאציה אחת של הדג (שבה הזכרים לא טריטוריאליים) שנמצאת באי צ'יזומולו והדגים הם בצבע זהב בוהק. בעבר הקומפרסיספס שוייך לקבוצה של דגים שניזונים מעיניים של דגים אחרים, ולכן קיבל את השם נושך העיניים ממלאווי, למרות שהתנהגות זו מעולם לא נצפתה באגם. הקומפרסיספס מתמתחה הציד בין עלי הווליסנריה באגם. כשהוא נמצא במארב הוא נמצא בתנוחה שבה הראש למטה בין עלי הווליסנריה ומחכה ללא תנועה שדגים קטנים יעברו בסביבה, כשדג מתקרב הקומרסיספס מוציא את פיו הנשלף ושואב את הדג פנימה אל פיו. רק בגודל של כ10 ס"מ מתחיל את הדג את חייו כטורף, לפני כן הדג ניזון מפלנקטון. נקבות קומפרסיספס מסוגלת להחזיק עד כ250 דגיגים בפיהם!
נושך עיניים , קומפרסיספס
תנאי האקווריוםאקווריום של 400 ליטרים עם הרבה מרחב שחיה. יש להוסיף ווליסנריות לאקווריום שכן הקומפרסיספס אוהב לשחות ביניהן.
הבחנה בין המיניםקלה יחסית. הזכרים מקבלים צבעים של כחול מטאלי, קצת אדום וקצת כתום בעוד שהנקבות נשארות כסופות. יש לשים לב שזכרים רק סביב גיל של שנה מתחילים להראות צבע התחלתי.
גודל פוטנציאלי25 ס"מ
תזונהדג פיסקיוור (טורף) לחלוטין. יש לספק תזונה בשרית.
שותפים לאקווריוםהפלוכרומינים גדולים אחרים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהדוגר פה פוליגמי. יש לדאוג לאקווריום של 600 ליטרים ומעלה. יש לדאוג ליחס של 5 נקבות לכל זכר. הדגים מגיעים לבגרות מינית סביב גיל ש 18 חודשים. משך הדגירה בפה יהיה כ24-28 ימים ולאחר מכן הנקבה תפלוט את הדגיגים ותחזירם לפה לסירוגין במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר הפליטה.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH12 עד 20
קושי גידולקל
כותבSpitFire
כמות צפיות6537
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
נושך עיניים , קומפרסיספס
נושך עיניים, קומפרסיספס
נושך עיניים, קומפרסיספס
נושך עיניים, קומפרסיספס