דג-סומטרה חמש-פס-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיBarbodes Pentazona
שם עבריסומטרה חמש-פס
שם לועזיFiveband Barb
מיקום גיאוגרפימלזיה ואינדונזיה
כללידג בוהק ומאד חששן זה הוא תוספת נהדרת לאקווריום שקטים, בגלל אופיו החששן , הוא זקוק למקומות מסתור בעיקר בין צמחים, למקרה של בהלה.
בטבע ניתן למצוא את החמש-פס בבריכות רדודות, בוציות ורגועות באיזורי שפלה בין אינדונזיה למלזיה.
מומלץ לשכנו באקווריום עם חצץ גס יחסית ולא צפוף.
באקווריום דגים איטיים ועם בני מינו יעלה הביטחון שלו פלאים.
דג זה זקוק לגיוון באוכל ואוכל הכל, ממזונות קפואים בשריים עד צמחיים מוחלטים. פריטי 0F לא יאכלו לרוב מזון דפים (flakes) אבל בF מתקדמים יותר הם לרוב כבר יהיו רגילים למזונות אלו
תנאי האקווריום60 ליטר, מומלץ להחזיק להקה של מינימום 5 פרטים ועם יותר נקבות מזכרים
הבחנה בין המיניםזכרים צבעוניים יותר ועדינים יותר , הנקבות רחבות יותר ואפורות. אצל זכרים בוגרים מינית הפס האדום יהיה יותר רחב ויטה יותר לכיוון האדום הכהה.
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהאוכל כל, מומלץ לגוון ולא להאכיל רק מזונות יבשים.
שותפים לאקווריוםדגים רגועים ואיטיים
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהיש לשכן זכר ונקבה באקווריום עם צמחיה צפופה(בעיקר צמחים עם עלים קטנים) מים רכים מתחת ל5 ונקיים מאד(!!!) עם PH בין 5.5 ל6 . כדי לתת לצעירים ולביצים סיכוי, מומלץ ליצור קרקעית שלא תהיה נגישה להורים , כגון מוסים צפופים או אבנים קטנות בערמה. הביצים יבקעו עד יומיים לאחר ההטלה ובתוך פחות משבוע הצעירים כבר ישחו באופן חופשי.את הצעירים יש להאכיל מזונות נוזליים או אינפוזוריה ולאט לאט ככל שיגדלו לעבור לארטמיה טריה (מיד לאחר בקיעה). לשם אחוזי שרידות גבוהים, יש לשמור על מים נקיים בפנאטיות ובשום אופן לא לבצע החלפות גדולות מדי
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 12
קושי גידולקל
כותבganzman
כמות צפיות5967
קישור לפרופיל
תמונות נוספות