דג-סוסון ים כרסתני-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיHippocampus abdominalis
שם עבריסוסון ים כרסתני
שם לועזיBig-belly Seahorse
מיקום גיאוגרפיאוסטרליה, ניו-זילנד
כלליסוסון הים הכרסתני הוא אחד ממיני הסוסונים הגדולים ויכול להגיע לאורך של 35 ס"מ. צבעו:לבן, צהוב קרמי וכתמים חומים שחורים. לסוסון הים הכרסתני יש חוטם ארוכה,כרס נפוחה וזנב ארוך ומפותל המשמש אותו לעגינה. כמו כל סוסוני הים הם שחיינים גרועים ובדרך כלל נאחזים עם זנבם המפותל על צמחי מים ואלמוגים וממתינים לטרף שיגיע. סוסוני הים שוחים בצורה אנכית
ניזונים מסרטנונים קטנים המגיעים אליהם עם הזרימות או שחיים על האצות וצמחי הים.
לצערנו סוסון הים הכרסתני הוא אחד מהמינים שסוחרים בו בעולם במיוחד לתרופות מסורתיות באסיה. סוסון הים אינו פוגע באלמוגים וחסרי חוליות גדולים ומתאים לאקווריום ריף. כמו כל סוסוני הים הזכר הוא שנכנס להריון.
טווח מליחות:1020-1025.
Big-belly Seahorse
תנאי האקווריוםהחל מ-100 ליטר.
מומלץ לשכנם באקווריום המיועד לסוסונים ללא דגים בגלל שסוסוני ים זקוקים לתנאים מיוחדים כגון זרימות חלשות, עיצוב האקווריום שיהיו בו הרבה מקומות עגינה לסוסון שיאחז בהם ע"י זנבו המפותל וכן מאחר וסוסון הים איטי מאוד יש לו קושי רב להתחרות על מזון עם דגים. אפשרי לשכנו עם קרוב משפחתו האבובון.
יש לספק לו גם מרחב שחייה וגם מקומות מסתור וזרימות חלשות.
הבחנה בין המיניםלזכר יש זנב ארוך יותר, חוטם רחב וקצר יותר, צבע כהה יותר ואיזור הבטן של הזכר חלק יותר משל הנקבות שהוא יותר מחודד.
גודל פוטנציאלי35 ס"מ
תזונהיאכל מזון כגון:ארטמיה ומייסיס וכמובן אמפיפודים וקופיפודים.
שותפים לאקווריוםלא מומלץ לשכנו עם דגים בגלל התחרות על מזון ובגלל שזקוק לתנאים מיוחדים.
אפשרי לשכנו עם אבובונים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההזכר מצוייד בכיס חיצוני בבטנו ולאחר טקס חיזור ארוך מבצע הזכר משחה ראווה ומנפח את כיס בטנו, הנקבה מחדירה באמצעות צינור הטלה את ביציה אל הכיס של הזכר ואז מתחיל תהליך ההפרייה אצל הזכר. לאחר מס' שבועות משריץ הזכר סוסונים קטנטנים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH8 עד 12
קושי גידולקשה
משפחהSyngnathidae
רמת מליחות1.025
התאמה לריףכן
כותבguy
כמות צפיות6487
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
Big-belly Seahorse
Hippocampus abdominalis
Hippocampus abdominalis
Big-belly Seahorse
Hippocampus abdominalis
Big-belly Seahorse
סוסון ים כרסתני
Pot-bellied seahorse