דג-סוסון ים קוצני-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיHippocampus histrix
שם עבריסוסון ים קוצני
שם לועזיspiny seahorse
מיקום גיאוגרפיהאוקיינוס השקט , האוקיינוס ההודי, יפן,אינדונזיה
כללילסוסון הים הקוצני יש חוטם ארוך וזנב גמיש המשמש אותו להיאחז בצמחי מים ולארוב לטרפו. צבעו משתנה בהתאם לסביבה- בין צהוב בהיר לירקרק חום. יכול להגיע לגודל של 17 ס"מ. סוסון הים הקוצני כמו כל הסוסונים נמצאים במצב סטאטי ובקושי שוחים מה גם שהם שחיינים גרועים. הם בסכנת הכחדה בגלל סחר בינלאומי בהם למטרות תיירות ושימוש בהם לרפואה הסינית המסורתית וכן בגלל הרס סביבת הגידול שלהם.
בטבע ניזונים מזואופלנקטון הנסחף ישר לפה של הסוסון ים ומאחר וסוסון הים חסר שיניים הוא שואב את הטרף לפיו. בגופו של סוסון הים הקוצני יש קוצים כהים בשרניים.
מתאים לאקווריום ריף.
טווח מליחות:1020-1025.
spiny seahorse
תנאי האקווריוםהחל מ-100 ליטר.
מומלץ לשכנם באקווריום המיועד לסוסונים ללא דגים בגלל שסוסוני ים זקוקים לתנאים מיוחדים כגון זרימות חלשות, עיצוב האקווריום שיהיו בו הרבה מקומות עגינה לסוסון שיאחז בהם ע"י זנבו המפותל וכן מאחר וסוסון הים איטי מאוד יש לו קושי רב להתחרות על מזון עם דגים. אפשרי לשכנו עם קרוב משפחתו האבובון.
יש לספק לו גם מרחב שחייה וגם מקומות מסתור ולדאוג לזרימות חלשות.
הבחנה בין המיניםלא ידוע.
גודל פוטנציאלי17 ס"מ
תזונהיאכל מזון כגון:ארטמיה ומייסיס וכל סוג של סרטנונים קטנים היכולים להיכנס לפיו. וכמובן אמפיפודים וקופיפודים חיים.
שותפים לאקווריוםלא מומלץ לשכנו עם דגים בגלל התחרות על מזון ובגלל שזקוק לתנאים מיוחדים.
אפשרי לשכנו עם בני משפחתו האבובונים.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייההזכר מצוייד בכיס חיצוני בבטנו ולאחר טקס חיזור ארוך מבצע הזכר משחה ראווה ומנפח את כיס בטנו, הנקבה מחדירה באמצעות צינור הטלה את ביציה אל הכיס של הזכר ואז מתחיל תהליך ההפרייה אצל הזכר. לאחר מס' שבועות משריץ הזכר סוסונים קטנטנים
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH8 עד 12
קושי גידולקשה
משפחהSyngnathidae
רמת מליחות1.025
התאמה לריףכן
כותבguy
כמות צפיות2472
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
spiny seahorse
Hippocampus histrix
spiny seahorse
Hippocampus histrix
סוסון ים קוצני
spiny seahorse