דג-סרטן נהרות משויש-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיProcambarus sp
שם עבריסרטן נהרות משויש
שם לועזיMarble Crayfish
מיקום גיאוגרפיצפון אמריקה
כלליסרטן נהרות משויש הוא בין הסרטנים הגדולים מקורו בצפון אמריקה אך הוא חדר גם ליבשות אחרות ניתן למצוא אותו בנהרות בעלי זרימה איטית ומים חמימים וכן בביצות מכיוון שלסרטני מים מתוקים יש יכולת מדהימה לחדש את שריונם מהר, ניצלו זאת חוקרים בארץ כדי לפתח תרופה למחלות הקשורות לבריחת סידן. אדום צבת הוא סרטן אגרסיבי וככזה אין לשכנו עם דגים כלל ואם כבר אז עם דגים גדולים וחזקים. סרטן נהרות משויש משיל את שריונו בכדי לגדול מרגע שזיהיתם השלה יש לבודד את הסרטן ולהשאיר לו את הנשל לאחר ההשלה כדי שיוכל לאוכלו ולהתחזק. לאחר כשבוע ניתן להחזירו.
תנאי האקווריוםנפח מיכל: החל מ60 ל'.
חובה לשים מכסה לאקווריום שכן סרטן זה יכול לברוח מהחרך הקטן ביותר ויש לשים דגש רב על כך. במידה ומצאת אותו משוטט מחוץ למיכל, אין להחזירו ישירות למים, כי אם להניחו בקופסה עם מי האק' המגיעים עד חציו, ולהוסיף בהדרגה כל כמה דקות מים עד אשר כוסה הסרטן והוא יכול לנוע במים. לאחר מכן ניתן להחזירו.
יש לשים לו באקווריום דקורצית סלעים וכדים. ניתן לשכן עימו צמחים ודגים הוא לא יגע בהם
הבחנה בין המיניםאין זכרים כל סרטן ישא ביצים מופרות
גודל פוטנציאלי8 ס"מ
תזונהאוכל כל מעדיף אוכל חי
שותפים לאקווריוםסרטן לא אגרסיבי ניתן לשכן איתו דגים וצימחיה
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניאגרסיבי
רבייהלא נראתה רביה כי אין זכר
אבל אם רואים נקבה עם ביצים עדיף להעביר לאק' בנפרד
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותלא נפוץ
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH4 עד 14
קושי גידולקל
כותבeuch
כמות צפיות7470
קישור לפרופיל
תמונות נוספות