דג-פאקו שחור-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיColossoma macropomum
שם עבריפאקו שחור
שם לועזיBlack-finned Pacu
מיקום גיאוגרפיריו נגרו-האמזונאס
כלליפאקו הוא אחד הדגים הגדולים יותר שניתן לראות בתחום דגי הנוי. בתחילה הדג נראה מפחיד מאוד ודומה לקרוב משפחתו האימתני דג הפירנאה האדום. אך כמו שכולם מתבלבלים כך הייתה כוונת המשורר הפאקו האדום דומה לפירנאה רק משום הגנה כלומר, הדג שקט יחסית לגודלו ומשווה לעצמו מראה של טורף איום בכדי שלא יתעסקו איתו. נתון יותר מוזר הינו שהפאקו ייך לאותה משפחה בדיוק ובא מאותו נהר בדיוק של הניאונים והטטרות החמודות שאנו מכירים. מי שהולך לגדל את הדג צריך לקחת בחשבון שהדג מגיע למידות מפלצתיות, ולהכין לו אקווריום מתאים. בגלל אנשים שלא לקחו בחשבון את גודלו הסופי של הדג ולא יכלו לטפל בו, היו כאלו ש"החזירו" אותו אל הטבע הקרוב לביתם, וכך נמצא שיש דגי פאקו גם במקווה מים אחרים ברחבי העולם.לפאקו יש שיניים, אך הן קטנות ושטוחות בהרבה מאשר שיניו של בן דודו הפירנאה. זוהי הווראציה השחורה של הפאקו.פאקו שחור
תנאי האקווריוםנפח מיכל: החל מ500 ל'.
יש לקחת בחשבון שהדג עצום ולכן עדיף לשכנו במיכל גדול ככל האפשר.
מים חומציים ורכים יתקבלו בברכה.
הבחנה בין המיניםאין אפשרות להבחין בין המינים ואולם, בעונת הרבייה הזכר הופך אדום במעט מהנקבה, ואילו הנקבה במבט עילי בעלת בטן עגולה יותר.
גודל פוטנציאלי60 ס"מ
תזונהאין אפשרות להבחין בין המינים ואולם, בעונת הרבייה הזכר הופך אדום במעט מהנקבה, ואילו הנקבה במבט עילי בעלת בטן עגולה יותר. במקור הדג מצח אגוזים שנפלו למים.
שותפים לאקווריוםבגלל היותו שקט, יוכל ליהיות כמעט עם כל שותף, אבל שיהיה מספיק גדול כך שהוא לא יוכל לבלוע אותו.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלא צויינה רביית שבי, אולם ידוע כי דג זה מטיל ביצים.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר ביותר
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 10
קושי גידולקל
כותבevox
כמות צפיות7695
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
פאקו שחור
פאקו שחור
פאקו שחור
פאקו שחור