דג-פורציפר-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיCyathopharynx furcifer
שם עבריפורציפר
שם לועזיfurcifer
מיקום גיאוגרפיאגם טנגניקה, קיימות מספר וואריאציות גיאוגרפיות.
כלליהפורציפר הוא אחד הדגים המרהיבים ביותר שנתקלתי בהם בזמן הצגת מצגת הצבעים המלאה. מדובר בדג מרהיב ביופיו בעל סנפירים ארוכים. פורציפר בלטינית משמעו קלשון, הכוונה היא לזנבו של הדג שיוצר צורת קלשון.
הפורציפר נמצא באיזורים שבין שוניות סלעים ובין קרקע חולית בעומקים שבין 3 - 20 מטרים. הנקבות שוחות באסכולות גדולות בעוד הזכרים נשארים במקום אחד רוב הזמן. הקן שהם בנו - הזכרים בונים קנים בקוטר של כ80 ס"מ ושם נמצאים רוב היום, מגינים על הקן בטריטוריאליות רבה ומרחיקים כל פולש.
בעצם שם מתבצע גם חיזור ומשיכת הנקבות, הזכרים רוקדים בצורה נמרצת לצד נקבות שעוברות באיזור בניסיון לפתותן, הנקבות יבדקו עם כמה ריקוד הזכר יפה, האם הזכר נראה מספיק טוב, ומחפשות קן שהכי דומה בצורתו לקערה, שיהיה קמור ועגלגל בדיוק בצורה הנכונה. הזכרים בונים קנים צמודים אחד לשני ולי אישית מזכירים רפדיות ברחוב הרצל בדרום תל אביב, כ"כ הרבה "בתי עסק" זהים שצמודים אחד לשני. הנקבה תעבור על פני הרבה זכרים עד שתמצא את הזכר שמוצא חן בעיניה ואיתו תזדווג.
הפורציפר עשוי "לכבות ולהדליק" את צבעיו לפי שמתחשק לו, לפי חיזורים ולפי טריטוריאליות.
בטבע ישנן כמה וואריאציות כשהוואריאציה מקיגומה היא הכי פופולרית.
פורציפר
תנאי האקווריוםיש לספק אקווריום של 400 ליטרים ומעלה עם קרקע חולית לחלוטין עם כמה סלעים גדולים בצדדים.
הבחנה בין המיניםעלולה להיות קשה לפעמים.
הזכר הדומיננטי כשהוא לא מציג צבעים עזים עדיין יציג צבעים עממוקים ויהיה ניתן לזהותו, אך לרוב זכרים לא דומיננטיים נראים כמו נקבות.
לפני גיל 12 חודשים כמעט ולא נראה צבע גם אצל הזכרים.
גודל פוטנציאלי22 ס"מ
תזונהבטבע ניזון מפלנקטון ואצות. יש לספק תזונה צמחית.
שותפים לאקווריוםאומנם מדובר בדג אקטיבי וטריטוריאלי לא מומלץ לשכנו דגים אחרים כאלו. יש לשכנו עם ג'ולידוכרומיסים, למפרולוגינים וטרופאוסים.
מזגנוטה לתוקפנות
מזג תוך-מיניסמי אגרסיבי
רבייהכמו שאר סנפירי הנוצה. דוגר פה פוליגמי.
הזכרים ינסו למשוך את הנקבה לגומחה שהם בנו ויתחילו בריקוד חיזור, אם הנקבה תענה בחיוב תתרחש הטלה. מספר הביצים הוא לרוב בין 15-40 יחידות. זמן הדגירה נע בין 24-30 ימים.
יש לשים לב הנקבות פחדניות עד מאוד ועשויות לפלוט אם ינסו לתפוס אותן ברשת.
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותנדיר.
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH14 עד 24
קושי גידולבינוני
כותבSpitFire
כמות צפיות5560
קישור לפרופיל
תמונות נוספות
פורציפר
פורציפר
פורציפר
פורציפר