דג-פלנקטון-ויקיפיש -אינדקס דגי נוי אתר אקווריום
שלום.
הגעת להודעה זו עקב לחיצת קליק ימני על העכבר ופתיחת תפריטי העכבר. מערכות המידע של האתר ובהן מאמרים וה"ויקיפיש" מוגנים ע"י זכויות יוצרים. כל מאגרי המידע של האתר נבנו לאחר עבודות איסוף ומחקר עמוקות, במטרה לקדם את התחביב ולהעשיר את הידע של הגולשים והחובבים. אי לכך כל מאגרי המידע הינם קניינו הרוחני של האתר וככזה מוגן בזכויות יוצרים. מאגרי מידע הינם כל חומר כתוב המצוי על גבי האתר הכולל בין השאר: מאמרים, מחשבונים, "וויקיפיש" ואינדקסים למיניהם, פרטים על הצוות וכל חומר כתוב או בתמונות המועלה לאתר על ידי צוות האתר או מיופה כוחו לכלל שרתי האתר. כל מאגרי המידע המופיעים על גבי האתר הינם רכושו הבלעדי של האתר ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור בעל האתר. אין להעתיקם או להפיצם ללא אישור מבעל האתר אלון ברזילי. שימוש שלא כדין במאגרי המידע יגרור אחריו הפעלת סנקציות משפטיות מכוח החוק.

המשך גלישה נעימה!
Aquarium
Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/discus/public_html/includes/counter.php on line 95
שם מדעיplankton
שם עבריפלנקטון
שם לועזיplankton
מיקום גיאוגרפיברחבי האוקיינוסים
כלליפלנקטון הוא השם שניתן לצבר של אורגניזמים זעירים - השוחים ובעיקר נסחפים - השוכנים במימי האוקיינוסים והימים, כמו גם במאגרי מים מתוקים שונים. השם בא מהמונח היווני πλανκτος- פלנקטוס- שמשמעותו "נווד". בעוד שסוגים מסוימים של פלנקטון יכולים לנוע מאות מטרים מעלה ביום (התנהגות המכונה נדידה יומית אנכית), מיקומם האופקי נקבע בעיקר על ידי תנועות הים והזרמים בגוף המים אותו הם מאכלסים. האורגניזמים הקטנים יותר בפלנקטון מכונים ננופלנקטון: אורגניזמי פלנקטון שקוטרם 2 עד 63 מיקרומטר . הפיקופלנקטון הם בקטריות קטנות אפילו יותר מזה.
פלנקטון מתחלק לקבוצות פונקציונליות רחבות:
פיטופלנקטון (מהמלה היוונית "פיטו" או "צמח") – אצות שחיות קרוב לפני המים, שם יש די אור כדי לאפשר פוטוסינתזה.
זואופלנקטון (מהמלה היוונית "זואו" או "בעל חיים") – חד-תאיים קטנים, סרטנאים, שטרֶגֶלאים, חסילונים, קריל וכו', שניזונים מפיטופלנקטון או מזואופלנקטון; כן נכללים בקבוצה זו ביצים וזחלים של בעלי חיים ימיים אחרים (בעיקר דגים, סרטנים, ותולעים שונות).
ריכוז הפלנקטון ופיזורו רגיש לשינוים כימים ופיזיים במים בו הוא שוכן. את הפלנקטון לצורותיו ניתן להשיג בחנויות המתמחות במים מלוחים, בEBAY ובמעבדות לגידול בעלי חיים אוקיאניים. ניתן להאכיל עם מזון זה אלמוגים, דגים ובעיקר את הדגה ה"מלוחה".
תנאי האקווריוםמכיוון שישנם המון משתנים, שלבים ומינים בפלנקטון קשה עד בלתי אפשרי להחזיק מיכל המקיים פלנקטון לאורך זמן.
הבחנה בין המיניםלא רלוונטי
תזונהניזונים משלבים שונים של פלנקטון.
שותפים לאקווריוםמזון חי, אינו מתקיים עם שותפים המסוגלים לאכלו.
מזגשקט ורגוע
מזג תוך-מינישקט ורגוע
רבייהלא רלוונטי
איזור מחיהאיזור מחיה
שכיחות בחנויותשכיח בחנויות המתמחות
טמפרטורהחום המים
חומציותחומציות
KH2 עד 10
קושי גידולקשה מאוד
כותבevox
כמות צפיות9130
קישור לפרופיל
תמונות נוספות